Metro Exodus - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

W Metro Exodus na PS5 nie przeniesiesz zapisów z PS4. Twórcy proponują inny pomysł

Metro Exodus na PS5 nie pozwoli przenieść zapisów z PS4. Mimo to, twórcy przygotowali bardzo miłą opcję na powtórkę rozgrywki.

Ostatnie Metro za chwilę trafi na next-geny. Pojawiły się już pierwsze porównania różnych wersji gry i widać, że 4A Games nieźle się postarało przy odświeżaniu FPS-a. Mimo to, na horyzoncie pojawiły się pewne problemy. Dotyczą one wersji na PS5.

Jak podaje VGC, jeśli chcemy kontynuować przygodę na nowej konsoli Sony, nie wczytamy żadnego stanu zapisu. Pliki z PS4 są niekompatybilne z PS5, co może wkurzyć graczy chcących rozpocząć przygodę w miejscu, gdzie skończyli.

Jest jednak iskierka nadziei. 4A Games przygotowało specjalną opcję dla graczy, którzy są w połowie historii i nie chcą zaczynać od nowa. Takie osoby mogą wybrać dowolny rozdział gry i rozpocząć go z dobranym przez twórców ekwipunkiem. Opcja ta wyłącza możliwość zdobywania trofeów i nie jest rekomendowana, jeśli przechodzimy Metro Exodus po raz pierwszy. Trzeba więc trochę kombinować, ale jeśli macie już grę za sobą i chcecie tylko sprawdzić nowości, nie jest najgorzej.

Posiadacze Xbox Series mogą z kolei bez problemu kontynuować rozgrywkę z Xbox One na tym samym pliku zapisu. Dotyczy to co prawda zapisów z konkretnych rozdziałów i misji, a nie wybranych segmentów rozdziałów, ale nadal taka opcja cieszy. Na pewno jest to wygodniejsze względem ustawienia dedykowanego graczom PlayStation.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się