Remedy planuje więcej działań w związku z uniwersum Alana Wake’a i Control. Nowe wieści

alan wake control 2
Newsy PC

Co dalej z Control 2, Condor oraz remake’ami Maxa Payne’a? Remedy zdradza, że kontynuacje gier w tych uniwersach będą pojawiały się częściej.

Po ponad 10 latach wysiłków nad stworzeniem kontynuacji Alana Wake‘a z 2010 roku, w październiku ubiegłego roku nareszcie pojawił się Alan Wake 2. Z kolei sequel gry pt. Control jest obecnie w fazie opracowywania. Tak się składa, że Tero Virtala, dyrektor generalny Remedy, podczas prezentowania wyników finansowych firmy, omówił plany dotyczące obu franczyz. Między wierszami zdradził, że chce, aby tytuły zarówno z uniwersum Alan Wake jak i Control pojawiały się częściej:

Dzięki Alanowi Wake’owi i Control mamy obecnie dwie ugruntowane franczyzy, a naszą ambicją jest rozwinięcie ich w franczyzy o jeszcze wyższej rozpoznawalności, stale rosnącej bazie użytkowników, bardziej regularnej emisji sequeli oraz zdolności do generowania przychodów i zysków na wysokim poziomie.

Tero Virtala, dyrektor generalny Remedy

Control 2, Condor, Max Payne Remake – etapy produkcji

CEO Remedy wyjawił przy okazji, że jeśli chodzi o Control 2, to w czwartym kwartale finansowym studio pracowało przede wszystkim nad budowaniem świata oraz walką. Jeśli zaś chodzi o Condor – sieciową grę w świecie Control, to ostatnimi czasy zespół z Remedy skupił się na projektowaniu nie tylko walki, ale i innych mechanik gry. “Obie okazały się zabawne i wciągające” – określił Virtala. Okazało się, że na etapie gotowości produkcyjnej są także remake’i Maxa Payne’a 1 i 2. “Remake Maxa Payne’a 1 i 2 będzie nową, ważną produkcją z ogromnym potencjałem, możliwym dzięki podobnemu budżetowi na rozwój jak przy Alanie Wake’u 2” – powiedział CEO Remedy i podsumował, że zarówno Condor, Control 2, jak i remake’i Maxa Payne’a przejdą do kolejnych etapów rozwoju jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie