Remake Max Payne 1 i 2 to “ważne gry z ogromnym potencjałem”. Mają budżet Alana Wake’a 2

Max Payne Remake z budżetem Alana Wake'a 2 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Max Payne Remake zapowiada się coraz lepiej. Gry nie tylko są oczkiem w głowie Remedy, ale i stać mają za nimi istotne pieniądze, porównywalne z Alanem Wake’iem 2.

Remake’i dwóch pierwszych kultowych dziś części przygód tytułowego policjanta Maxa Payne’a powstają w Remedy Entertainment już jakiś czas. Firma pracuje nad nimi z Rockstar Games, a z nowych informacji wynika, że nie ma mowy o odświeżeniach skleconych po łebkach.

Max Payne Remake ze sporym budżetem

Czemu są to dobre informacje? Alan Wake 2 to jedna z najlepszych gier tak naprawdę ostatnich lat, a zarazem tytuł, który zarobił u nas solidne 5/5 (po szczegóły zapraszam do recenzji). Nie znamy dokładnego budżetu tej pozycji, który jednak z pewnością nie był wysokości największych blockbusterów. Niemniej spekuluje się, że na produkcję poszło łącznie 70 milionów euro. Skoro podobne pieniądze stoją również za remake’ami Maxa Payne’a, to jednak mówimy o sporej sumie, szczególnie jak na odświeżenie gier.

W trakcie ostatniego spotkania finansowego dyrektor generalny Remedy Entertainment Tero Virtala przyznał, że gry dostały podobne wsparcie finansowe, co ostatnia premiery fińskiego dewelopera (za GamesIndustry.biz).

Max Payne 1 i 2 Remake również znajduje się w fazie gotowości produkcyjnej. Zespół poczynił znaczne postępy w ciągu roku. Remake Max Payne 1 i 2 to nowa duża gra z ogromnym potencjałem, dzięki podobnemu budżetowi deweloperskiemu co Alan Wake 2.

– zapewnił CEO producenta

Więcej szczegółów nie dostaliśmy, ale jako fan jestem dobrej myśli. Warto pamiętać, że pozycje te raczej nie zadebiutują zbyt szybko. Dopiero niedawno wszedł w fazę “proof-of-concept”, a być może właśnie teraz rusza pełna produkcja. No ale zawsze możecie zagrać w remaster RTX.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie