PS5 i Xbox Scarlett będą miały ładnego konkurenta? Tak może wyglądać najmocniejsza konsola świata

Jak się okazuje, przedstawione niedawno pierwsze grafiki koncepcyjne konsoli Mad Box, to jeden z wielu pomysłów. Właśnie zobaczyliśmy kolejną wizję konsoli, która ma stanąć do walki z PS5 i Xbox Scarlett.

Szef Slightly Mad Studios zapowiedział w zeszłym tygodniu konsolę Mad Box i jak sam o niej pisze, będzie to najmocniejsza konsola świata. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, czy Ian Bell podtrzyma swoje zdanie po oficjalnych prezentacjach PS5 i sprzętów z rodziny Xbox Scarlett.

Pierwsze grafiki koncepcyjne Mad Boxa były, delikatnie mówiąc, nieciekawe. Gracze porównywali konsolę do kaloryfera, a na oficjalnym profilu Mad Boxa pojawiła się nawet prześmiewcza grafika z konsolą służącą jako podstawka pod kule do kręgli. Na szczęście, Mad Box w formie grzejnika to jedna z kilku rozważanych koncepcji i wygląda na to, że jedna z gorszych.

Ian Bell opublikował w międzyczasie grafiki prezentujące Mad Box’a w formie kostki, a dosłownie kilka minut temu wrzucił na Twittera kolejną wizję, która jest jego faworytem. Przeglądając komentarze pod grafikami można powiedzieć, że to również faworyt graczy czekających na kolejne wieści o konsoli.

Mad Box – co wiemy o konsoli?

Powyższe grafiki pokazują, że Mad Box w takiej formie wyświetlałby na przednim panelu informacje o aktualnie uruchomionej grze czy powiadomienia np. o otrzymaniu e-maila. Dotykowy panel mógłby też służyć do obsługi playera multimedialnego. Ponadto obudowa konsoli posiadałaby efektowne podświetlenie RGB z efektami, które możemy sami dostosować do własnych preferencji.

Szef Slightly Mad Studios poinformował wcześniej, że konsola będzie bardzo lekka i połączy się z innymi Mad Box’ami za pomocą jednego kliknięcia drogą bezprzewodową.

Mad Box ma współpracować z większością zestawów VR, jakie obecnie znajdują się na rynku i jakie zostaną w przyszłości wydane.

Mad Box ma być konkurencyjny cenowo w porównaniu do PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett, a premiera konsoli ma nastąpić za około 3 lata. Nie wiadomo, czy sprzęt otrzyma również gry na wyłączność. Ian Bell zaznacza, że deweloperzy dostaną międzyplatformowy silnik oraz wolną rękę.

Zapowiedziana konsola znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Można powiedzieć, że to dopiero koncepcja. Szef studia Slightly Mad podkreśla, że projekt jest szczegółowo przeanalizowany i trwają obecnie rozmowy z producentami podzespołów, firmami AMD oraz Nvidia.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.