Mad Box – wideo wizualizacja konkurenta PS5 i Xbox Scarlett

Dyrektor generalny studia Slightly Mad – Ian Bell – opublikował pierwszy filmik dotyczący konsoli Mad Box.

Dopiero co pisaliśmy o ostatecznym wyborze wyglądu konsoli Mad Box, a już w sieci pojawiła się pierwsza wizualizacja wideo konsoli.

Filmik nie tylko pokazuje wygląd konsoli, lecz również kilka funkcji, jakie zaoferuje. Przedni panel Mad Box‘a to duży wyświetlacz, na którym zobaczymy informacje o aktualnie włączonej grze.

Mad Box będzie mógł również zamienić się w odtwarzacz audio, muzyki lub filmów i wtedy na panelu wyświetlone zostaną odpowiednie funkcje playera.

Ciekawie prezentuje się również podświetlenie konsoli. Nie wykluczamy, że zostanie ono wykorzystane również w grach, np. informując nas czerwonym pulsowaniem o kończącym się zdrowiu naszej postaci w grze.

Mad Box jak PlayStation i Xbox

Szef Slightly Mad Studios – Ian Bell – odpiera obecnie zarzuty, jakoby sprzęt był martwy już na starcie. Zaznacza on, że Mad Box nie będzie żadną sztuczką opartą na Androidzie, lecz konsolą pod każdym względem, jak PlayStation i Xbox.

Kiedy jeden z użytkowników Twittera nazwał Mad Box’a gloryfikacją PC i przyrównał ją do Steam Machine, Ian Bell odpowiedział sugerując, że w takim razie PlayStation i Xbox również są gloryfikacją PC z podzespołami PC zamkniętymi w obudowie.

Padają również pytania o gry, bez których żaden sprzęt długo nie wytrzyma na rynku. Slightly Mad Studios planuje jednak ułatwić programistom tworzenie gier kompatybilnych z Mad Box’em oraz innymi konsolami.

– Dostarczymy wszystkim deweloperom silnik wieloplatformowy, który pozwoli tworzyć gry na PC, Xbox, PlayStation i oczywiście najlepszą konsolę jaka kiedykolwiek powstała, Mad Box’a! – wyjaśnił Ian Bell.

Ile wyjdzie z tych szumnych zapowiedzi? Przekonamy się na własnej skórze za około trzy lata, kiedy to Mad Box ma zadebiutować na rynku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.