Mad Box to żadna sztuczka na Androidzie, lecz konsola jak PlayStation i Xbox

Ian Bell broni przedstawionej niedawno konsoli Mad Box twierdząc, że sprzęt nie będzie pół-konsolą, czymś pokroju Steam Machine, a tym bardziej komputerem zamkniętym w obudowie. To sprzęt jak PlayStation lub Xbox.

Dzisiaj zobaczyliśmy kolejne grafiki koncepcyjne konsoli Mad Box, która ma stanąć do walki z PS5 oraz Xbox Scarlett. Walka z takimi gigantami jak Sony, Microsoft czy Nintendo na pewno nie będzie łatwa. To firmy z długoletnią tradycją, które mają swoje stabilne miejsce na rynku. Czy jest na nim miejsce dla kolejnego gracza?

Mad Box jak PlayStation i Xbox

Pierwsze grafiki koncepcyjne konsoli Mad Box rozczarowywały, najnowsze bardziej już przypominają tradycyjną konsolę, lecz nadal z futurystycznym zacięciem. Szef Slightly Mad Studios – Ian Bell – odpiera obecnie zarzuty, jakoby sprzęt był martwy już na starcie. Zaznacza on, że Mad Box nie będzie żadną sztuczką opartą na Androidzie, lecz konsolą pod każdym względem, jak PlayStation i Xbox.

Kiedy jeden z użytkowników Twittera nazwał Mad Box’a gloryfikacją PC i przyrównał ją do Steam Machine, Ian Bell odpowiedział sugerując, że w takim razie PlayStation i Xbox również są gloryfikacją PC z podzespołami PC zamkniętymi w obudowie.

Padają również pytania o gry, bez których żaden sprzęt długo nie wytrzyma na rynku. Slightly Mad Studios planuje jednak ułatwić programistom tworzenie gier kompatybilnych z Mad Box’em oraz innymi konsolami.

Dostarczymy wszystkim deweloperom silnik wieloplatformowy, który pozwoli tworzyć gry na PC, Xbox, PlayStation i oczywiście najlepszą konsolę jaka kiedykolwiek powstała, Mad Box’a! – wyjaśnił Ian Bell.

Ile wyjdzie z tych szumnych zapowiedzi? Przekonamy się na własnej skórze za około trzy lata, kiedy to Mad Box ma zadebiutować na rynku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.