Mad Box – ostateczny wygląd konsoli wybrany. Może zdradzać tytuł nowego Project CARS

0 komentarzy

Ostatnie dni upłynęły nam m.in. pod znakiem Mad Box’a, czyli nowej konsoli, mającej konkurować z PS5 oraz kolejnym Xbox’em.

Z początkiem stycznia dyrektor generalny studia Slightly Mad – Ian Bell – napisał na Twitterze: Co to jest Mad Box? To najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek zbudowano … Dosłownie “Szalony” … Chcesz 4k, chcesz VR przy 60FPS? Chcesz mieć pełny silnik za darmo, aby rozwijać swoje gry? Masz to. Przez następne dni mogliśmy oglądać kolejne projekty obudowy konsoli. Pierwszy został dosłownie wyśmiany i porównany do kaloryfera czy stojaka na kule do kręgli, drugi przypominał kostkę, a kolejny już bardziej klasyczną konsolę, choć nadal z futurystycznym zacięciem.

Mad Box – tak będzie wyglądała konsola

Teraz Ian Bell informuje, że ostateczny wygląd Mad Box’a został wybrany i niemały wpływ na decyzję miała społeczność. To naprawdę miło, że Slightly Mad angażuje zwykłych graczy w proces powstawania sprzętu, choćby na etapie wizualnym. Z drugiej strony nie sztuka pokazać na początku projekty skazane na porażkę, a następnie coś, co przypomina obecne i lubiane konsole. Wybór był w zasadzie oczywisty…

Poniżej znajdziecie grafiki prezentujące ostateczny wygląd konsoli. W porównaniu do wcześniejszych, które były już pokazane, mamy małą zmianę. Dotyczy ona nie samego sprzętu, lecz informacji na wyświetlaczu konsoli. Zamiast wcześniejszego Project CARS 2 widzimy Project CARS Revolution. Gracze już są pewni, że to tytuł nowej odsłony wyścigowej serii, choć deweloperzy oficjalnie tego nie potwierdzili.

Mad Box jak PlayStation i Xbox

Szef Slightly Mad Studios – Ian Bell – odpiera obecnie zarzuty, jakoby sprzęt był martwy już na starcie. Zaznacza on, że Mad Box nie będzie żadną sztuczką opartą na Androidzie, lecz konsolą pod każdym względem, jak PlayStation i Xbox.

Kiedy jeden z użytkowników Twittera nazwał Mad Box’a gloryfikacją PC i przyrównał ją do Steam Machine, Ian Bell odpowiedział sugerując, że w takim razie PlayStation i Xbox również są gloryfikacją PC z podzespołami PC zamkniętymi w obudowie.

Padają również pytania o gry, bez których żaden sprzęt długo nie wytrzyma na rynku. Slightly Mad Studios planuje jednak ułatwić programistom tworzenie gier kompatybilnych z Mad Box’em oraz innymi konsolami.

– Dostarczymy wszystkim deweloperom silnik wieloplatformowy, który pozwoli tworzyć gry na PC, Xbox, PlayStation i oczywiście najlepszą konsolę jaka kiedykolwiek powstała, Mad Box’a! – wyjaśnił Ian Bell.

Ile wyjdzie z tych szumnych zapowiedzi? Przekonamy się na własnej skórze za około trzy lata, kiedy to Mad Box ma zadebiutować na rynku.

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się