Mad Box – kontroler ujawniony. Pad z ekranem dotykowym

Jeśli śledzicie poczynania Slightly Mad Studios i zapowiedzianej przez nich konsoli Mad Box, mamy dla Was kolejne wieści. Twórcy pokazują pada, który będzie posiadał wyświetlacz reagujący na dotyk.

Rano pisaliśmy, że za granie na Mad Box’ie możemy dostawać prawdziwe pieniądze, a teraz Ian Bell prezentuje coś, bez czego każda konsola obejść się nie może – oto pierwsze spojrzenie na kontrolery.

Mad Box – pad z ekranem dotykowym

Dosłownie przed chwilą twórcy Mad Box’a wrzucili na Twittera zdjęcia prezentujące kontroler do nadchodzącej konsoli. Jest to koncepcja, zatem możliwe, że w następnych dniach zobaczymy kolejne projekty i ten, który najbardziej przypadnie społeczności do gustu, dostanie zielone światło.

Twórcy Mad Box’a starają się łączyć znane i zaakceptowane przez graczy rozwiązania z nowoczesnymi. Mamy więc klasyczne analogi, d-pad oraz cztery przyciski. W centralnym miejscu umieszczono natomiast ekran dotykowy. Więcej – zajmuje on całą przednią powierzchnię kontrolera, nawet przestrzenie pomiędzy przyciskami i gałkami analogowymi.

Na ekranie wyświetlona może zostać np. klawiatura ułatwiająca pisanie podczas grania oraz komunikację ze znajomymi. Wyświetlacz posłuży też podczas samej rozgrywki, prezentując energię naszego bohatera, prędkość samochodu i inne bajery. Ciekawie wygląda również wyświetlana na ekranie podpowiedź odnośnie tego, którym przyciskiem włączymy boost podczas jazdy czy zrobimy respawn naszego żołnierza. Możliwości jest bez liku.

Z tyłu pada zobaczymy natomiast wysokie triggery, a na spodzie urządzenia znajdą się łopatki.

Dajcie znać, jak podoba się Wam taki pomysł na pada do konsoli!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.