Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowe konsole Xbox Anaconda, Xbox Anthem, Xbox Lockhart, Xbox Maverick i inne. Duży przeciek

W sieci wylądowały interesujące informacje na temat nadchodzących konsol Microsoftu, które będą częścią rodziny Xbox Scarlett.

Kilka dni temu po raz pierwszy usłyszeliśmy o projekcie Xbox Anaconda. Teraz ta sama nazwa pojawia się w kolejnym przecieku, lecz w towarzystwie takich urządzeń jak Xbox Anthem, Xbox Danta, Xbox Lockhart czy Xbox Maverick.

Nowe konsole Xbox – premiera, modele

Źródłem dzisiejszych rewelacji jest Brad Sams z serwisu Thurrott. Jego informacje często okazywały się prawdziwe, więc jest duża szansa, że i tym razem wieści prezentowane przez dziennikarza znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Pamiętajcie jednak, że póki co, wszystko jest nieoficjalnie.

Brad Sams przypomina, że nowe konsole Microsoftu powinny zawitać na rynku w 2020 roku. Dziennikarz stara się uporządkować wszystkie nazwy kodowe rodziny sprzętów i w przejrzysty sposób podać w ogólnym zarysie, czym będą się różnić.

  • Xbox Anaconda – będzie odpowiednikiem obecnego Xbox One X, czyli najmocniejszą konsolą generacji. Sprzęt ma być reprezentantem tradycyjnych konsol z rodziny Xbox Scarlett i zadebiutować w 2020 roku.
  • Xbox Lockhart – to drugi przedstawiciel tradycyjnych konsol z rodziny Scarlett, tyle że słabszy od modelu Anaconda. Można go przyrównać do obecnego Xbox One S. Premiera również w 2020 roku.
  • Xbox Danta – jest nazwą kodową devkita rodziny Scarlett opartego na modelu Anaconda.
  • Xbox Anthem – konsola będzie oparta na poprawionej wersji Xbox One S. W jej przypadku Microsoft koncentruje się obniżeniu kosztów produkcji. Sprzęt ma posiadać napęd, lecz jego celem będzie wyłącznie streaming (Project xCloud). Premiera w 2019 roku.
  • Xbox Anaconda Cloud – to kolejna konsola oparta na chmurze, taka odmiana najmocniejszego przedstawiciela generacji.
  • Xbox Maverick – sprzęt do streamingu, który nie będzie w ogóle posiadał odtwarzacza płyt. Nie należy on do rodziny Scarlett i może pojawić się w sprzedaży na wiosnę 2019 roku, choć Brad Sams zaznacza, że tak jak przy innych wymienionych tutaj urządzeniach, premiera może zostać przełożona lub nawet anulowana.
  • Xbox Roma – „cyfrowa” opcja konsoli Xbox z subskrypcjami Xbox Game Pass i Xbox Live Gold.

Jeśli chodzi o podzespoły, według informacji Brada Samsa, Microsoft może bazować na AMD Zen 2 oraz GPU następnej generacji. Możliwości? Dziennikarz twierdzi, że w przypadku Xbox Anaconda powinniśmy liczyć na 4K oraz stabilne 60 fps-ów. Wszystko poniżej byłoby rozczarowaniem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%