Land of War - zrzut ekranu z gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Prawda historyczna vs. rzeczywistość. Polskie Land of War na razie z cenzurą

Polskie Land of War zadebiutuje z cenzurą. Deweloperzy musieli dostosować się do praw panujących poza granicami naszego kraju. W drodze jest jednak aktualizacja, która przywróci usuniętą treść w wybranych regionach.

Pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy, że produkcja MS Games została opóźniona. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że twórcy umieścili w niej nazistowskie symbole. Te są zakazane w niektórych krajach.

Land of War tymczasowo ocenzurowane

Deweloperzy musieli ocenzurować grę poprzez wycięcie rzeczonych symboli, aby móc opublikować ją na platformie Valve. Oznacza to, że tytuł ukaże się w zmodyfikowanej wersji. Aktualnie jest on weryfikowany przez Steam. Jeśli otrzyma akceptację, czym prędzej trafi do graczy. Twórcy mają poinformować o tym w osobnym komunikacie.

Co więcej, w produkcji znajduje się stosowna łatka. Usunie ona cenzurę w regionach, które nie zakazują pokazywania nazistowskich symboli w dziełach kultury, czyli również w grach wideo. Póki co musimy poczekać na kolejne wieści dotyczące terminu premiery LoW.

Drodzy gracze, ostatnie 48 godzin to najtrudniejszy moment w produkcji gry Land of War: The Beginning. W grze chcieliśmy pokazać prawdę historyczną na temat początku wojny, ale stanęliśmy przed koniecznością pogodzenia tego założenia z rzeczywistością prawną panująca w świecie wydawania gier komputerowych. Należy pamiętać, że platforma Steam to podmiot prywatny, który sam reguluje zasady dystrybucji treści przez twórców i musi stosować się do porządku prawnego na wszystkich rynkach.

W związku z powyższym zostaliśmy zmuszeni do zmian w zawartości gry Land of War: The Beginning nad czym pracowaliśmy przez ostatnie dwie doby. Zmiany dotyczą ukazania symboli nazistowskich, których obecność w wytworach kultury (nawet historycznych) wymaga zgody urzędu w niektórych państwach. (…). Równocześnie pracujemy nad patchem, który przywróci wymazane symbole, tam gdzie prawo zezwala na ich prezentację w dziełach kultury.

Fragment ogłoszenia MS Games

Cenzurowanie nazistowskich symboli w grach wideo nie jest niczym nowym. Z podobnym problemem od lat mierzy się seria Wolfenstein i inne strzelanki poruszające tematykę II wojny światowej. Pozostaje mieć nadzieję, że Steam szybko zatwierdzi grę MS Games.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się