land of war - the beginning - płonący czołg

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Obroń II Rzeczpospolitą! Wyjdzie tanio. Cena, DLC i gameplay polskiego shootera Land of War

Jutro odbędzie się premiera Land of War – The Beginning, czyli gry FPS o polskich żołnierzach, którzy wzięli udział w kampanii wrześniowej. Deweloperzy skupili się w swojej produkcji na odwzorowaniu wielu detali zgodnie z faktami historycznymi.

Za wspomniany tytuł odpowiada rodzime MS Games i jest to pierwszy projekt tego studia. Deweloperzy postanowili przyciągnąć do siebie graczy między innymi historią naszego kraju, która gra tutaj pierwsze skrzypce. Przeżyjemy tutaj nie tylko prawdziwe wydarzenia, które miały przed laty miejsce, ale skorzystamy nawet z broni produkowanych w Polsce.

Broń NAGANT WZ. NG 30 - model polskiego pistoletu produkowanego w Radomiu
Broń NAGANT WZ. NG 30 – model polskiego pistoletu produkowanego w Radomiu

Zaraz po pierwszym bombardowaniu Wielunia przez Luftwaffe w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1939 r. szeregowy Piotr Kowalski zostaje oddelegowany do obrony wsi Mokra. W jego rolę wcieli się gracz na początku gry Land of War: The Beginning, pierwszoosobowej strzelaniny, która opowie historię obrony II Rzeczpospolitej.

– poinformowało w oświadczeniu prasowym

Gameplay z Land of War – The Beginning

Jeżeli dalej zastanawiacie się nad zakupem, sprawdźcie najnowsze 10 minut gameplayu. Jak widać, rozgrywka stawia na realizm. Czego oczywiście można było się spodziewać, gra posiada pełną, polską lokalizację, wliczając w to audio i napisy.

Warto wspomnieć, że znamy już cenę podstawowej wersji i jej dodatków. Za podstawową wersję zapłacimy 99 zł. Wcześniej wspomniałem o polskich broniach. Część z nich otrzymamy, zakupując DLC oddzielnie lub w ramach pakietu z grą Premiere Edition (około 120 zł). Dodatki będziemy mogli zakupić również w ramach jednej paczki. Zapłacimy za nią jedynie 35 zł, a w jej skład wejdzie aż 5 rozszerzeń (osobno za każdy zapłacimy po 10 zł). Premiera gry na Steam to 27 maja 2021, a 2 czerwca będziemy mogli zakupić cyfrowy soundtrack. Obejmie on wszystkie utwory z gry w jakości 320kbps.

Na pewno niska cena jest kolejnym atutem tej produkcji, dlatego myślę, że naprawdę warto się zastanowić nad zakupem. Szczególnie produkcja przypadnie do gustu fanom historii Polski. Prawdopodobnie mamy do czynienia z jedną z najlepszych gier poruszający temat naszego kraju.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się