Koniec politycznej poprawności w grach?

Koniec politycznej poprawności w grach?
Newsy PC

Niemieccy gracze w końcu będą mogli zagrać w klasyczną odsłonę Shadow Warrior Classci Redux.

Devolver Digital z radością ogłasza, że niemiecka rządowa komisja do spraw mediów szkodliwych dla młodzieży, rozpatrzyła ponownie przypadek klasycznej części serii Shadow Warrior, dopuszczając ponownie grę – oraz jej remaster, Shadow Warrior Classic Redux – do dystrybucji na terenie Niemiec. Z tej okazji można nabyć go na Steam i GOG.com 80% taniej i to nie tylko w Niemczech. To mniej niż 9 zł, aż do końca weekendu.

Oryginalna odsłona Shadow Warrior na silniku Duke Nukem 3D, zasłynęła dwadzieścia lat temu brakiem politycznej poprawności zanim określenie poprawność polityczna weszła do potocznego języka. Sprośne żarty, seksizm, rasowe stereotypy, przerysowana przemoc i humor fizjologiczny – gra zawierała wszystko to, co wspominamy teraz z sentymentem i wkładamy do szufladki jakie to rzeczy przechodziły w latach 90. Jednak nawet w realiach 1997 roku oryginalny Shadow Warrior był grą kontrowersyjną – tak bardzo, że w restrykcyjnych Niemczech trafił na indeks gier zakazanych. Jednak był też produkcją na tyle udaną, że gracze nigdy o niej nie zapomnieli.

Shadow Warrior Classic Redux to udoskonalona graficznie i rozbudowana wersja klasycznego Shadow Warrior w komplecie z pakietami misji Wanton Destruction i Twin Dragon. Gra zawiera achievementy Steam, wsparcie dla SteamPlay oraz zapisu stanu gry w chmurze. Zarówno wersja Steam jak i GOG.com działa na komputerach z systeme Windows jak i Mac OS X. Na obu platformach za darmo, dostępna jest także podstawowa, niezremasterowana wersja gry Shadow Warrior Classic.

Źródło: Materiał wydawcy

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie