Remaster serii Killzone „wyciekł” do sieci. Nie cieszmy się jednak przedwcześnie

Killzone - grafika
PC PS5

Możliwe, że Guerilla Games nie pozbyło się swojej marki. W sieci pojawił się obrazek sugerujący, że Sony szykuje Killzone The Complete Collection.

Na grafice widzimy, że w skład kolekcji wejdą wszystkie odsłony serii, które pojawiły się na konsolach stacjonarnych PlayStation. Miałyby one zostać zremasterowane i wydane tylko i wyłącznie na PS5 oraz PC na platformach Steam i Epic Games Store. Premiera miałaby mieć miejsce w drugiej połowie 2022 roku.

Killzone The Complete Collection
Źródło: 4Chan

Choć grafika wygląda całkiem nieźle (aczkolwiek nieidealnie i budzi pewne wątpliwości), nie należy traktować jej całkowicie na poważnie. Zacznijmy od tego, że w prawym dolnym rogu nie widzimy oznaczenia żadnego studia poza Guerilla Games i całego PS Studios. Wątpię, aby Guerilla remasterowało aż cztery gry, kiedy tworzy jednocześnie Horizon Forbidden West oraz jeszcze jedną, tajemniczą grę. To nie jest aż tak duże studio.

Co więcej, nie jestem przekonany, czy Sony na pewno chciałoby wydawać Killzone The Complete Collection. Seria jest już odrobinę zapomniana i sami twórcy niejako odcięli się od niej na początku bieżącego roku.

Oczywiście nie możemy wykluczać, że powyższa grafika jest autentyczna. Jednak moim zdaniem należy patrzeć na nią z ogromnym przymrużeniem oka. Niedawno w sieci pojawił się podobny obrazek z kolekcją Uncharted i koniec końców okazało się, że jest on dziełem fana. Nie nastawiajmy się więc, że Killzone faktycznie powróci.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie