Pora pożegnać się z Killzone. Twórcy zamykają stronę serii

0 komentarzy

Możemy być już właściwie pewni, że seria Killzone żegna się z graczami. Guerilla Games oficjalnie zamknęło stronę serii i podziękowało jej fanom.

Seria strzelanek od Guerilla Games była za swoich czasów jedną z ważniejszych marek ekskluzywnych na PlayStation. Pierwsze dwie odsłony bardzo dobrze się przyjęły, a trzecia i czwarta nieco odstawały od swoich poprzedników.

Jakiś czas temu poinformowaliśmy Was, że Sony przestało wspominać o serii Killzone na swojej stronie. Był to pierwszy sygnał, że Guerilla Games porzuci markę na rzecz szalenie popularnego Horizon, które wkrótce doczeka się kontynuacji. Drugi znak o zrezygnowania z klasycznej serii dali nam sami twórcy.

Strona gier została właściwie usunięta. Jeśli zdecydujemy się na nią wejść, powita nas komunikat o zakończeniu wsparcia dla klanów w Mercenary i Shadow Fall oraz krótkie podziękowania dla graczy. Na końcu komunikatu pojawia się odnośnik przekierowujący na oficjalną stronę PlayStation.

Warto wspomnieć, że usługi sieciowe większości odsłon Killzone wciąż funkcjonują i zapewne będą działać dalej przez jakiś czas. Niemniej jest to jasny znak mówiący, że Sony żegna się z jedną ze swoich marek.

Liniowe strzelanki z niezbyt obleganym trybem multiplayer nie sprzedają się już najlepiej, a Horizon Zero Dawn jest aktualnie jedną z najważniejszych produkcji w repertuarze Sony. Dalsze wsparcie Strefy Śmierci nie miałoby większego sensu z finansowego punktu widzenia.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się