Już wiemy, kiedy Crytek pozwoli zagrać w nową mroczną strzelaninę

Spróbujecie szczęścia?

Crytek ogłasza, że zamknięte testy alpha Hunt: Showdown rozpoczną się 31 stycznia tego roku poprzez Steam. Deweloperzy zaznaczają, że zamierzają w tym czasie sprawdzić balans rozgrywki oraz inne funkcje swojej strzelaniny. Gracze będą mogli dzielić się swoimi opiniami, które również zostaną wzięte pod uwagę podczas procesu udoskonalania gry.

Jeśli chcecie dać sobie szansę na udział w testach Hunt: Showdown, możecie zapisać się na sprawdzanie tytułu w tym miejscu. Crytek wylosuje spośród wszystkich zgłoszeń szczęśliwców, którzy zostaną poinformowani mailowo o zostaniu jednym z wybrańców. Zaproszenia do testów będą wysyłane falami. Deweloper zamierza podczas trwania testów dorzucać graczom kolejne nowości do sprawdzenia, jak bronie czy wyposażenie.

Przypominamy, że testy to dopiero początek długiej drogi do premiery Hunt: Showdown. Zanim gra pojawi się w ostatecznej wersji, trafi na okrągły rok do Wczesnego Dostępu na Steam. Tytuł powinien znaleźć się tam wkrótce, lecz konkretnej daty jeszcze nie poznaliśmy. Tajemnicą pozostaje również cena strzelaniny w Early Access.

– Myślę, że Wczesny Dostęp jest najlepszą rzeczą, jaka może się przydarzyć naszej grze – podkreślał w październiku zeszłego roku Magnus Larbrant, reżyser kreatywny gry. Deweloper tłumaczy, że dzięki zaangażowaniu społeczności dostaniemy najlepsze doświadczenia z rozgrywki. Gracze będą mogli nie tylko wyłapywać błędy, lecz również wskazywać kierunek, w którym podąży Hunt: Showdown.

Hunt: Showdown – początkowo planowane jako gra płatna – ostatecznie ma zadebiutować na rynku w formie darmowej z mikropłatnościami.

Podczas rozgrywki na mapie znajdą się drużyny złożone z czterech graczy każda. Celem zespołów będzie odpieranie ataku sił demonicznych i pokonanie finałowego bossa. Każdy team będzie walczył na własną rękę i przy okazji rywalizował między sobą. Tutaj tylko jedna ekipa może wygrać i nawet, jeśli nasz zespół jako pierwszy ukatrupi bossa, konkurencja może się na nas zaczaić i odebrać trofeum, zwyciężając tym samym mecz.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.