Duża wpadka Ubisoftu dotycząca DLC do Assassin’s Creed Origins

Deweloper zaliczył wtopę, lecz nie zamierza na siłę naprawiać swojego błędu.

Ubisoft ogłosił niedawno, że data premiery The Hidden Ones, czyli pierwszego dodatku do Assassin’s Creed Origins, została zaplanowana na 23 stycznia na wszystkich platformach. Jak to zatem możliwe, że na YouTube można znaleźć gameplay’e prezentujące przejście nowej zawartości?

Odpowiedź znajdujemy na oficjalnym forum Ubisoftu: Rozszerzenie Hidden Ones zostało nieumyślnie udostępnione na Xbox One wcześniej dla niektórych graczy przed datą premiery 23 stycznia. Stało się tak z powodu błędnej konfiguracji naszego sklepu w grze i zostało poprawione. Dostęp nie został usunięty dla graczy, którzy weszli do nowego regionu, aby uniknąć komplikacji przy zapisywaniu plików. Przepraszamy za jakiekolwiek zamieszanie.

Wygląda zatem na to, że Ubisoft zrobił niezły prezent niektórym graczom. Poniżej jeden z gameplay’ów (spoilery oczywiste) i opis DLC.

The Hidden Ones – Dodatek fabularny kontynuuje historię rozwoju Bractwa, prezentując świat cztery lata po wydarzeniach z Assassin’s Creed Origins, kiedy to asasyni wchodzą w konflikt z rzymskimi okupantami w nowym regionie, Synaju. Dodatek podwyższy możliwość maksymalnego rozwoju bohatera do 45 poziomu, co umożliwi graczom dalszy postęp i modyfikowanie postaci. Gracze uzyskają również dostęp do czterech nowych legendarnych broni, nowego stroju, dwóch nowych wierzchowców,wielu nowych modeli broni oraz dwóch dodatkowych poziomów rozwoju dla całego wytwarzanego ekwipunku. Dodatek „The Hidden Ones” dostępny będzie dla wszystkich posiadaczy przepustki sezonowej. Będzie go można również kupić oddzielnie w cenie 39,99 złotych od 23 stycznia 2018 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.