Twórcy Hogwarts Legacy mają dla Was dwie wiadomości – dobrą i złą

Hogwarts Legacy nie otrzyma żadnych rozszerzeń DLC
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Zacznijmy może od tej dobrej. Hogwarts Legacy zostało częściowo “ozłocone”, ale niektóre wersje gry zadebiutują później. I nie chodzi tylko o Switcha.

Twórcy Hogwarts Legacy nie chcą wydawać niedokończonej bądź niedopracowanej gry. I to są bardzo dobre słowa, bo ostatnimi czasy wielu graczy może czuć się niezbyt pocieszonych stanem wielu gier na premierę. Z tego jednak względu na wersje PS4, Xbox One i Nintendo Switch będzie trzeba poczekać dłużej.

Hogwarts Legacy opóźnione, ale nie do końca

Na oficjalnym profilu na Twitterze nadchodzącej gry z uniwersum Wizarding World pojawiła się niezbyt oczekiwana wiadomość. Otóż deweloperzy zdecydowali się przesunąć datę wydania wersji na last-geny. Przy okazji poznaliśmy również docelowy czas premiery wersji na Nintendo Switch. Ta, jak było wiadomo już wcześniej, nie ukaże się wraz z next-genowymi (w zasadzie current-genowymi) wersjami.

Twórcy informują, że nowa data premiery gry na PS4 i XOne to 4 kwietna 2023 roku. Posiadacze “pstryczka” będą musieli poczekać trochę dłużej, bo aż do 25 lipca 2023 roku. Swoją drogą – wciąż nie mam absolutnie bladego pojęcia, jak ta gra działać ma na dość “prostym” sprzęcie Nintendo. Jasne, że twórcy i wydawca chcą dotrzeć do jak największej liczby graczy, ale tytuł wygląda naprawdę okazale. Z jednej strony mam pewne nadzieje, a z drugiej – obawiam się o doczytywanie obiektów i rozdzielczość.

Spokojnie! Jest też dobra wiadomość! Otóż studio Avalanche Software zdecydowało się ujawnić, iż ich gra zyskała już “złoty status”, ale tylko w wersji na PC, Xbox Series X i S oraz PlayStation 5. Oznacza to, że tytuł został ukończony, gra zmierza do tłoczni, a w międzyczasie twórcy zajmą się łataniem bugów i optymalizacją na premierę. Ta, w razie czego, już 10 lutego 2023 roku. Przypomnę także, że gra zawierać ma “aktywności online” oraz “mikropłatności”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie