Hogwarts Legacy ponownie na szczycie. Gra nie ma sobie równych

Hogwarts Legacy
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Chociaż od premiery Hogwarts Legacy minął już grubo ponad rok, to gra w sklepach nadal radzi sobie świetnie. Produkcja osadzona w popularnym uniwersum powróciła na szczyt listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Co więcej, udało się jej zdetronizować naprawdę udaną produkcję od Nintendo, która dopiero co trafiła na rynek. Czarodzieje trzymają się mocno.

Sprzedaż Hogwarts Legacy nie zwalnia tempa

Było spowolnienie, ale wszystko wraca do normy. Po kilku tygodniach na niższych pozycjach Hogwarts Legacy ponownie wraca na pierwsze miejsce listy sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Produkcja ponownie znalazła się na szczycie po genialnej sprzedaży na początku po premierze, jak również w późniejszych okresach poprzedniego i tego roku. Co ciekawe, gra przegoniła tym samym Paper Mario: The Thousand-Year Door, czyli jedną z ważniejszych premier ostatniego tygodnia.

W lepszej sprzedaży na pewno pomogła obniżka cen, jak również dostępność gry na wielu platformach. W Dziedzictwo Hogwartu zagramy na pecetach, konsolach tej i poprzedniej generacji, jak również na Nintendo Switch.

Zobacz też: 20 gier od 4 do 35 zł. Tak tanich hitów na PS5 i PS4 dawno nie widziałem!

Nie ukrywam, że świetna sprzedaż gry wcale mnie nie dziwi. Jedynie pozytywnym zaskoczeniem jest fakt, że dynamika docierania do nowych odbiorców wciąż się utrzymuje. Trzeba oddać twórcom z Avalanche Software wykonanie naprawdę świetnej roboty w stworzeniu gry z otwartym światem na terenie Hogwartu i nie tylko. To dziś bezwzględnie najlepsza gra z popularnego uniwersum książek i filmów. Na dodatek nie jest odtworzeniem fabuły któregoś z istniejących dzieł, a w zamian pisze inną historię. I prezentuje się naprawdę znakomicie!

Źródło: gamerant.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie