Hogwarts Legacy ma zaoferować “aktywności online” i “zakupy w grze”

Hogwarts Legacy na PS4 lub PS5 już od 164,60 zł
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier RPG w przyszłym roku. Australijska agencja klasyfikująca gry wideo nadała jej odpowiedni rating wiekowy.

Australijska rada klasyfikacyjna nadała niedawno odpowiedni rating wiekowy dla nadchodzącego Hogwarts Legacy. Pierwsze tak ambitne RPG w świecie Harry’ego Pottera w tamtym kraju będzie sprzedawane jako gra w kategorii “M”, czyli od 15 roku życia. Jednocześnie dowiedzieliśmy się paru nowych ciekawostek dotyczących samej produkcji.

W opisie ratingu czytamy, iż gra zaoferuje “nadnaturalne motywy, przemoc, aktywności online i zakupy w grze”. Co najmniej jedna z tych rzeczy jest zupełną nowością – mowa o “aktywnościach online”. Twórcy jednak od początku ogłaszali, iż jest to gra przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza i nie uświadczymy tu także kooperacji. Nie ma więc sensu nastawiać się na multiplayer. Zapewne chodzi tu po prostu o narzędzie związane ze statystykami graczy czy czymś w tym stylu. Więcej na ten temat niestety nie wiemy.

Niektórzy mogą jednak poczuć się zaskoczeni “zakupami w grze”. Twórcy od początku wyjaśniali, że nie znajdziemy tu żadnych mikro- (ani makro-) płatności. Rating najwyraźniej dotyczy tylko jednego elementu, czyli “Czarnomagicznego zestawu”.

Gracze, którzy posiadać będą edycję standardową Dziedzictwa Hogwartu, będą mogli oddzielnie zakupić Czarnomagiczny Zestaw, który dostępny będzie również jako część Edycji Deluxe. Nie ma innych elementów gry do zakupu.

– czytamy w FAQ gry

Niedawno poznaliśmy dodatkową misję rodem z horroru dla graczy PlayStation, a twórcy oficjalnie potwierdzili, że w Quidditcha… nie zagramy. Smutek.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie