Hellblade II wygląda wybitnie fotorealistycznie. Twórcy chwalą się zjawiskową grafiką i animacją

Hellblade II - fotorealistyczna oprawa gwarantuje opad szczęki [WIDEO]
Newsy PC Xbox Series

Hellblade II wygląda wybitnie dobrze, a dowodem na to jest nowy film od Ninja Theory. Animacje i grafika powstały na silniku i mogą stanowić olbrzymi krok milowy w kierunku uzyskania jakości oprawy na wysokim poziomie.

Czy Hellblade II będzie przy okazji premiery najpiękniejszą graficznie grą w ogóle? Dobra, dobra, lepiej wstrzymajmy się z takimi rozważaniami, bo można się na nich mocno przejechać. Mimo wszystko twórcy ewidentnie dokładają wszelkich starań, aby tytuł nie tylko oferował abstrakcyjne detale, ale i ogółem wyglądał jak film. Fotorealistycznie, znaczy się.

Hellblade II wygląda cudownie

Tym razem nie ma mowy o “sprytnych” zabiegach jak w przypadku jednego z ubiegłorocznych hitów internetu. Nowe wideo od Ninja Theory skupia się na animacji i grafice w grze, choć przedstawia tak naprawdę jedynie główną postać, która mówi do kamery. To chyba jednak wystarczy, aby udowodnić, że od strony wizualnej to iście rewolucyjna produkcja.

Materiał zaprezentowano na GDC 2023 na panelu Epic Games State of Unreal. Twócy gry wraz z Epic postanowili pokazać możliwości Unreal Engine 5, a także dać wgląd w narzędzie Metahuman, które ma całkowicie odmienić projektowanie animacji twarzy w grach wideo. Hellblade II korzysta z tego narzędzia i to w naprawdę zjawiskowy sposób. Melina Juergens, aktorka wcielająca się w postać Senuy, wygłosiła jeden z kluczowych monologów w grze, a następnie została przeniesiona na silnik produkcji. Efekt jest co najmniej zdumiewający.

Grafika grafiką, ale oszałamiający efekt wideo to także zasługa samej Juergens, która niespodziewanie odkryła w sobie żyłkę do aktorstwa. Dlatego mistrzowsko wcieliła się w postać nękanej własnymi demonami Senuy. Kobieta tak naprawdę nigdy nie dążyła do zostania aktorką, ale na skutek zbiegu okoliczności studio wybrało właśnie ją do zagrania tej postaci, za co dostała nie tylko nagrody, ale i olbrzymi poklask ze strony krytyków jak i graczy. Gra powinna ukazać się gdzieś w 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie