Potencjalny termin premiery Hellblade 2 i Avowed. Jedna z gier ma ukazać się w 2023 roku

Hellblade 2 w 2023 roku, a Avowed później. Wiarygodne przecieki
Newsy PC Xbox Series XOne

Czyżbyśmy poznali termin premiery Hellblade 2? Leaker jest pewien tego “na 100%”. Do tego przynosi on informacje o możliwym debiucie Avowed.

Xbox nie miał udanego 2022 roku. Firma nie doczekała się w zasadzie żadnej wielkiej premiery na swoją konsolę, dzięki czemu pałeczkę przejęło Sony. W zasadzie także i Japończycy jakoś szczególnie nas nie zaskoczyli, a miniony rok stał pod znakiem przesuniętych dat premier i niewypałów.

Hellblade 2 w 2023 roku

Być może sytuacja w nowym roku nieco się zmieni? Xbox w zasadzie nie ma wyjścia, bo bez gier ekskluzywnych nie ma mowy o przekonywaniu do siebie graczy. Wiemy, że nadchodzące 12 miesięcy ma wzbogacić premiera choćby Redfall i Starfield, a także i… Hellblade 2. Na to przynajmniej wskazuje dość wiarygodny insider Sn0w1n.

Sn0w1n na Twitterze postanowił wypowiedzieć się na temat potencjalnych terminów premier dwóch wielce oczekiwanych gier na Xboksy i PC. Jego zdaniem Hellblade 2 ma ukazać się na samym końcu 2023 roku, ale Avowed zostało przesunięte na 2024 rok. Zaskoczenia w sumie nie ma, choć wydawało się, że tytuł od Obsidian jest bliżej ukończenia. Leaker podkreślił, że pewien tego jest “na 100%”.

W ubiegłym miesiącu ten sam insider opisywał rozmowy w Microsofcie, w których zastanawiano się, czy wydać obydwie te pozycje obok siebie (z odstępem dwóch miesięcy) czy nieco bardziej je odsunąć. Zdecydowano się więc zachować drugą część Hellblade na ten rok, a potencjalny “następca Skyrim” ma ukazać się w kolejnym.

Co ciekawe, prace Avowed zostały jakiś czas temu rzekomo zrestartowane. Twórcom bardzo zależy, aby pokazać siebie jako studio AAA, więc mierzą bardzo wysoko. Problem w tym, że w trakcie wczesnych prac doszli do wniosku, iż tytuł nie spełnia ich podstawowych założeń, a produkcja skupiła się nie na najważniejszych elementach. Dlatego wrócono do tablicy i nakreślono najważniejsze części gry od nowa. Oby warto było czekać!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie