Twórcy Hellblade 2 przesadzają z detalami? Teraz zastanawiają się, gdzie wyląduje ptasia kupa

Hellblade 2 - wymagania sprzętowe PC | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

Twórcy Senua’s Saga: Hellblade 2 mocno stawiają na realistyczną i nowoczesną grafikę. Gra będzie przepełniona detalami, w tym… ptasią kupą. Doprawdy, prawdziwy “next-gen”.

Senua’s Saga: Hellblade 2 z pewnością jest jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji w katalogu wydawniczym Microsoftu. Już od pierwszych zapowiedzi deweloperzy obiecują nam prawdziwie next-genową przygodę. No, w tym momencie w sumie “current-genową”, ale grafika i ilość pracy włożonej w najdrobniejsze detale może przyprawić o ból głowy, czym nie omieszkali pochwalić się sami twórcy.

Na Hellblade 2 czekamy już długo i na ten moment gra nie ma wyznaczonej daty premiery. Najwyraźniej dowiedzieliśmy się właśnie, co jest winne takiemu stanu rzeczy. Otóż deweloperzy poświęcają teraz swój czas na opracowanie toru lotu ptasiej kupy. Nie żartuję.

Ninja Theory zaprezentowało krótki filmik, na którym widzimy proces powstawania jednego z (zapewne wielu) detali w grze. Ptaki są ważną częścią przyrody i pojawią się także na wirtualnej Islandii. W związku z tym twórcy chcą jak najlepiej oddać ich obecność, zastanawiając się, gdzie wyląduje ich kupa. Pod uwagę biorą ukształtowanie podłoża, tor lotu i inne zmienne. Brzmi wspaniale, prawda?

Oczywiście to jeden z wielu detali, ale pokazuje to staranność, z jaką deweloperzy powołują wirtualne światy do życia. Długo czekamy na datę premiery albo inne konkrety, ale w tym czasie programiści, artyści i członkowie innych działów dwoją się i troją, aby oddać na nasze dyski jak najbardziej kompletną przygodę. To miłe, że dzielą się niektórymi elementami z publicznością, ale w sumie mogliby powiedzieć coś więcej o samej grze, na co też niezwykle mocno czekamy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie