Remake Half-Life 2, na który zasługujemy. Fan pokazał świetny gameplay na Unreal Engine 5

Half-Life 2 Remake na UE5 wygląda obłędnie. Świetny pomysł fana
Newsy PC

Half-Life 2 po dziś dzień jest uznawane za jedną z najwybitniejszych gier wideo w historii. Valve milczy w sprawie remake’u, ale fani pokazują „co by było, gdyby”.

Nie od dziś wiadomo, że Unreal Engine jest jednym z najlepszych silników do gier, z którego chętnie korzystają deweloperzy z całego świata. Jednak nie tylko oni, bo fani chętnie używają go do własnych celów. Jednym z nich może być choćby stworzenie ciekawej koncepcji remake’u. Na kanale TeaserPlay pojawił się świetny pokaz, ale nie jest tylko pustym filmikiem, bo zawiera też troszkę rozgrywki.

Half-Life 2 to gra wybitna, a przynajmniej tak wynika z wielu rankingów gier, w których nie może zabraknąć pozycji od Valve. Firma skupia się niestety na wielu rzeczach jednocześnie. Sami przyznają, że wciąż pamiętają o grach wideo i uwielbianym uniwersum. Nie wiemy jednak, co z tego może wyniknąć. Dlatego fani zakasają rękawy i pozwalają nam trochę bardziej pomarzyć. Sami zobaczcie świetną koncepcję!

Klimat? Jest. Piękna grafika? Jest. Zachowanie ducha oryginału? Z tego, co widać na krótkim wideo – owszem. Wszystko się zgadza, a całość sprawia wrażenie niemal, jakby samo Valve zechciało w końcu tknąć tę markę. Niestety, powyższe to wideo to tylko i jedynie pokazowy filmik. Oznacza to, że nie jest to wgląd do powstającego projektu. Być może kiedyś deweloperzy z Valve skłonią się ku idei odświeżenia klasyki, ale osobiście widzę prędzej stworzenie kolejnej części albo epizodu.

Co ciekawe, za kontynuację Episode 2 miało odpowiadać Arkane, twórcy Deathloop czy Dishonored. Specjaliści od immersive simów nie ukończyli jednak gry, której pokaz wyciekł do sieci.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie