Valve potwierdza, że pracuje nad wieloma nowymi grami. Jest też świetna wieść dla fanów Half-Life

Half-Life 2: Remastered Collection - Gordon Freeman
Newsy PC

Steam, Steam Deck, Dota 2 i CS:GO to nie jedyne projekty rozwijane przez Valve. Legendarne studio potwierdza, że obecnie pracuje nad wieloma nowymi grami, a miłośnicy przygód Gordona Freemana nie będą rozczarowani.

Pracujący dla giganta Greg Coomer potwierdził, że firma przygotowuje wiele nowych gier. W rozwój kolejnych produkcji ma być zaangażowana spora część wszystkich pracowników.

Valve ma wiele tytułów w produkcji, nadal będziemy wydawać gry. (…) Nie znam dokładnych liczb, ale odsetek pracowników zaangażowanych w tworzenie gier jest wysoki. Wiele osób przy tym pracuje.

– powiedział Greg Coomer w rozmowie z Famitsu

Choć Coomer nie zdradził, nad jakimi grami konkretnie pracuje słynny zespół, odniósł się do kwestii projektów w świecie Half-Life. Deweloper wspomniał, że Valve ma do opowiedzenia kolejne historie w tym uniwersum i na Alyx zdecydowanie się nie skończy.

Uwielbiamy ten świat i chcemy dalej eksplorować uniwersum Half-Life. Krótka odpowiedź brzmi: „tak”. Half-Life: Alyx to znak, że Valve ma więcej do powiedzenia o tym świecie.

– dodał w dalszej części wywiadu

Ostatnią grą wydaną przez twórców Half-Life jest wypuszczone na rynek w marcu tego roku Aperture Desk Job, czyli krótka i prosta produkcja mająca prezentować możliwości urządzenia Steam Deck. Choć lubię takie ciekawostki, mam nadzieję, że kolejny projekt Valve będzie większą produkcją. Alyx pokazało, że deweloperzy z „Zaworu” wciąż potrafią stworzyć imponującą grę.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie