Remake Silent Hill na Unreal Engine 5

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Silent Hill odtworzony na Unreal Engine 5 nadal wywołuje ciarki

Nowa odsłona (lub odsłony) Silent Hill podobno już powstają, ale zapowiedzi ani widu, ani słychu. Społeczność fanów kultowej marki survival horrorów od Konami pozostaje jednak żywa i aktywna.

Grupa miłośników Silent Hill postanowiła przygotować swój własny remake fragmentu pierwszej produkcji w cyklu. Projekt stworzono na silniku Unreal Engine 5, czyli najnowszej i najbardziej zaawansowanej wersji technologii od Epic Games. Choć moim zdaniem UE5 jest tu doklejony jakby na doczepkę, bo zaprezentowany fragment rozgrywki nie cechuje się zbyt urodziwą oprawą.

Jedno jednak trzeba twórcom przyznać – udało im się zachować klimat oryginału. Spowite mgłą Ciche Wzgórze do dziś potrafi niepokoić i choć na pokazanym urywku gry próżno szukać potworów, świetną robotę robi tu gęsta atmosfera budowana nie tylko grafiką, ale też dźwiękami.

Twórcy nie ujawnili czy zamierzają odtworzyć całą grę na Unreal Engine 5. Patrząc jednak na inne tego typu fanowskie projekty, jest to raczej mało prawdopodobne. Nie potwierdzono też czy powyższa prezentacja zostanie oddana w ręce graczy – na to również bym nie liczył. To zapewne tylko prosty, poboczny projekt osób, które przygotowały ten „remake”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się