GTA VI wprowadzi rewolucję w serii. Przeciek pokazuje, że czegoś takiego jeszcze nie było

GTA VI z rewolucją dla serii. Czegoś takiego jeszcze nie było
Newsy PC PS5 Xbox Series

Dzieci w Grand Theft Auto to temat tabu. Rockstar Games może jednak chcieć rozwinąć się w tym polu, bo GTA VI ma oferować takich NPC-ów.

Nie muszę chyba podkreślać, jak logiczny jest brak postaci dziecięcych w serii GTA, prawda? Chyba każdy, kto choć raz zagrał w dowolną grę z cyklu, zrozumie istotę tego wirtualnego świata bez nieletnich bohaterów. Wedle odkrycia w „wyciekniętych” plikach gry, do GTA VI trafią jednak takie postacie.

Jak twierdzi serwis Rockstar Universe, powołując się na rzekomo wewnętrzne źródło w studiu, gra przedstawi pierwszą w historii postać dziecka. Jak wiadomo jest od jakiegoś czasu, w grze pojawić mają się dwie główne postacie, w tym Lucia. Jest ona kobietą latynoskiego pochodzenia, co jest kolejną nowością dla serii. Ma także wychowywać małe dziecko. Stanowi to spore odstępstwo od dotychczasowych dzieci protagonistów, jak choćby dorosły syn i córka Michaela z GTA V.

Dziecko bohaterki ma pojawić się w fabule i cutscenkach gry, ale podobno nie będzie można nic grać. Nie spodziewajcie się także jego roli w jakiejkolwiek misji. Twórcy najwyraźniej planują wykorzystać je wyłącznie w roli fabularnego pomostu, a nie faktycznego NPC-a. Zaskoczenia w tym nie ma, ale kto wie? Może pojawi się też więcej takich postaci?

Przypominam, że pierwszy pokaz wielce oczekiwanej gry nastąpić ma w grudniu tego roku. Niedawno potwierdził to sam deweloper.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie