Odkrycie w PlayStation Network sugeruje wspólną opcję gier na PS5 i PC

Gry-PS5-na-PC
Newsy PC PS5

Wygląda na to, że Sony testuje bardzo ciekawą funkcję, która połączy w pewien sposób gry dostępne zarówno na PS5 oraz PC.

Mamy coraz więcej gier, które najpierw powstały na PlayStation, a następnie zostały przeniesione na komputery PC. Na premierę czekają również tytuły, które zadebiutują na wspomnianych sprzętach jednocześnie. Mowa choćby o oczekiwanej strzelance Helldivers 2. Nie dziwi zatem fakt, że Sony pracuje nad pewnymi usprawnieniami, które połączą granie na konsolach i blaszakach.

Wspólne trofea na PS5 i PC na horyzoncie?

Serwis Truetrophies dotarł do ciekawej rzeczy skanując zasoby PlayStation Network. Wśród list trofeów dla różnych nowych gier znalazła się samotna lista opisana po prostu jako „Zestaw trofeów”. Nie jest ona przypisana do żadnego konkretnego tytułu. Wygląda to jak pewnego rodzaju lista testowa. Ciekawa okazała się platforma przy zauważonej liście. Wcale nie było to PS5, lecz PSPC.

Po krótkich poszukiwaniach udało nam się potwierdzić, że informacja o platformie „PSPC” odnosiła się do nowej platformy niezależnej od PS5, ale takiej, która nadal może łączyć się z platformą PS5. Sugeruje to, że nowa platforma mogłaby mieć wspólną kompatybilność z trofeami PS5 – być może podobnie jak trofea z PS4, PS Vita i PS3 mogłyby mieć wspólną listę trofeów, mimo że byłyby dostępne na oddzielnych platformach.

Truetrophies

Niewykluczone, że Sony testuje wspólne listy trofeów dla gier, które są obecne lub pojawią się zarówno na PS5, jak i na PC. Jeśli to prawda, będziemy mogli zdobywać trofea na dowolnej platformie. To oczywiście spekulacje, lecz Japończycy ostro wchodzą ostatnimi czasy na rynek PC i nie zamierzają się zatrzymywać. Dopiero co w internecie pojawiła się nowa oferta o pracę w PlayStation. Firma szuka właśnie analityka rynku PC.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie