Wygląda na to, że PlayStation jeszcze mocniej chce rządzić i dzielić na rynku PC

PlayStation jeszcze mocniej chce rządzić na PeCetach
Newsy PC PS5

Oddział PlayStation odpowiedzialny za rynek PC ma być jeszcze silniejszy. Na to przynajmniej wskazuje najnowsza oferta pracy. Będzie więcej gier z PS5 na PC?

Na to ostatnie akurat śmiało można liczyć. PlayStation nie ukrywa, że nawet ich największe hity będą z opóźnieniem debiutować także na komputerach osobistych. Na razie jednak nic więcej się nie dzieje, bo gracze na PeCetach nie mogą liczyć na szczególne atrakcje, jak choćby system osiągnięć czy synchronizacja z PS Network. Być może to się wkrótce zmieni.

W internecie pojawiła się nowa oferta o pracę w PlayStation. Firma szuka analityka rynku PC, co w zasadzie potwierdza, że japoński moloch stara się jeszcze bardziej wejść w tę dziedzinę. Teoretycznie, bo to jedynie domysły, a nie żadne potwierdzenie, że “coś się szykuje”. Gracze PC mogą z pewnością z nadzieją patrzeć na kolejny rok fiskalny firmy.

Będziesz dostarczać prognozy, spostrzeżenia i analizy w celu stymulowania wzrostu działalności PlayStation na PC. Będziesz wykorzystywać swoją wiedzę w zakresie prognozowania sprzedaży, modelowania finansowego, wizualizacji danych i analizy rynku, aby identyfikować możliwości wzrostu, optymalizować strategie cenowe i promocyjne oraz dostarczać cennych informacji kluczowym interesariuszom. Jest to ekscytująca okazja, aby przyczynić się do dalszego sukcesu PlayStation w branży PC.

– czytamy w ofercie

PlayStation ostatnio skupia się na grach-usługach. Istnieje spora szansa, że część z nich zadebiutuje od razu na PC i PS5. W ten sposób firma zmaksymalizuje zyski i zachęci więcej graczy już na starcie. Na razie niestety nic nie zostało potwierdzone.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie