Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gry na PS5 priorytetem, PlayStation Experience 2018 anulowane

Sony ma rozczarowującą wiadomość dla wszystkich graczy, którzy czekali na PlayStation Experience 2018.

PlayStation Experience zostało zorganizowane po raz pierwszy w 2014 roku i jest imprezą, na której Sony zapowiada nowe gry, pokazuje kolejne zwiastuny i ogłasza wieści odnośnie powstających produkcji. Wydarzenie corocznie odbywało się w grudniu, lecz teraz będzie inaczej.

Nie mamy co czekać na PlayStation Experience 2018

Sony nie zamierza w tym roku organizować PlayStation Experience, co potwierdził Shawn Layden, czyli szef Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, podczas ostatniego podcastu PlayStation Blogcast.

Layden zauważył, że wiele dużych ekskluzywnych gier na PS4, takich jak Spider-Man, ukazało się w tym roku, a jeśli chodzi o przyszły rok, wspomniał on tylko o Days Gone oraz Dreams – tytułach, które powstają od dłuższego czasu i powoli zbliżają się do swojej premiery.

PS4 Pro zostaje ulepszone przez Sony. Model CUH-72XX nadciąga

Shawn Layden podkreśla, że Sony ma coraz mniej gier na PS4, które może pokazać, zatem nie opłaca się organizować dla nich wielkiego wydarzenia, jakim jest PlayStation Experience. Japończycy nie chcą po prostu budować wielkich oczekiwań odnośnie imprezy, których nie będą mogli spełnić.

Szkoda, ponieważ bardzo liczyliśmy na to, że właśnie podczas PlayStation Experience 2018 poznamy datę premiery The Last of Us 2. Skoro impreza wypadła z tegorocznego kalendarza, być może Sony powie coś na temat TLoU 2 w trakcie październikowego Paris Games Week.

Wniosek? Gry na PS5 już się robią!

Od wielu miesięcy branża spekuluje o premierze PS5 i oczekiwania są takie, że konsola pojawi się na rynku pod koniec 2019 roku lub w roku 2020. Łatwo można dojść do wniosku, że skoro Sony nie ma do pokazania nowych dużych ekskluzywnych produkcji na PS4, to skupia się już na projektowaniu gier dla PlayStation 5.

Kto wie, czy na PlayStation Experience 2019 nie zobaczymy już pierwszych zajawek tytułów dla kolejnej generacji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%