Gran Turismo 7 oberwało się od Rosjan. Tak, chodzi o negatywne recenzje

Gran Turismo 7 - zrzut ekranu
PS4 PS5

Cóż, można było się tego spodziewać. Gran Turismo 7, niezwykle wyczekiwana przez wielu gra wyścigowa, padło ofiarą tzw. „review bombingu” po usunięciu z dystrybucji w Rosji.

„Review bombing” to określenie na sytuację, gdy pewna grupa osób skrzyknie się, by na stronach masowo publikować negatywne recenzje. Zwykle jest to uwarunkowane mało sensownymi argumentami, np. dana produkcja jest tytułem ekskluzywnym, przez co nie można jej zakupić na innej platformie.

Wymieniona sytuacja dotyka obecnie gier wideo w związku z brakiem dostępności na terenie Rosji. Wielu producentów i wydawców decyduje się wstrzymywać w wymienionym regionie w związku z tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie, które mają miejsce od kilkunastu dni. Tak się stało m.in. z Gran Turismo 7, które obecnie spotyka się właśnie z review bombingiem na Metacriticu.

W chwili pisania tego tekstu tzw. User Score (średnia ocen użytkowników) wynosi 6.8/10 i nie brakuje recenzji, z których wprost wynika, że są napisane tylko i wyłącznie z powodu braku dostępności gry w Rosji. Dla porównania Metascore (średnia ocen wystawionych przez recenzentów) wynosi 88/100. Widać różnicę, prawda?

Tyle lat czekania i wszystko na nic. Dlaczego, do cholery, gry są powiązane z polityką? Dokonywanie zwrotu pieniędzy w dniu premiery – czyżby syrena? Podziękowania dla Sony i Polyphony Digital za zniszczenie zaufania w jednej chwili – koniec z zamówieniami przedpremierowymi i grami od Polyphony Digital.

– pisze gospodlnmaxlm

Gran Turismo 7 nie jest dostępne w Rosji. W nocy odbyła się premiera GT7 na konsolach PS4 i PS5, ale użytkownicy z Rosji nie mogą kupić tego symulatora jazdy. Nawet dla tych, którzy zamówili grę w przedsprzedaży, gra po prostu się nie ściąga. Strona Gran Turismo 7 w PS Store jest obecnie niedostępna zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji konsolowej.

– pisze svetogrom

Tak więc gra mi się podobała. Jest idealna jako symulator zręcznościowy. Przez 5 godzin gry doświadczyłem całkiem niezłej gry wyścigowej.

Dlaczego więc dałem „1/10”? Ponieważ została ona usunięta z rosyjskiego sklepu Play Station Store. To był właściwie ruch szczura Sony, bo wiele osób zamówiło ją w przedsprzedaży, tak jak ja. Grałem w nią 5 godzin, aż w końcu zamknąłem ją i zobaczyłem, że gra nie jest już dostępna. Chciałem dać tej grze 9 lub 10, ale działania, które podjęło Sony, są pozbawione logiki i moralności, aby dać graczom grę i po kilku godzinach wycofać ją z powodu wyścigu.

– pisze Victor_Garshin

Również ofiarami review bombingu padło ostatnio Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na szczęście administratorzy Metacritica dbają o to, by regularnie usuwać recenzje, które bezpośrednio nie oceniają zawartości w wymienionych grach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie