Wiedźmin i Cyberpunk 2077 zalane negatywnymi recenzjami na Steam

Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 - grafika
PC

Cyberpunk 2077 i gry z serii Wiedźmin otrzymały całą masę negatywnych recenzji na platformie Steam. To odpowiedź na niedawną decyzję CD Projektu.

Przypominam, że spółka zdecydowała się wstrzymać sprzedaż swoich gier i działania platformy GOG w Rosji i Białorusi. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź ze strony graczy z tych regionów. Cała trylogia gier z serii Wiedźmin, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, Gwint i Cyberpunk 2077 zostały zalane negatywnymi recenzjami na platformie Steam.

Wiedźmin 3 - recenzje na Steam
Recenzje Wiedźmina 3 na Steam

Zalew negatywnych ocen pochodzi od graczy z Rosji i najpewniej też z Białorusi. Nieprzychylne opinie wyrażają też gracze posługujący się językiem chińskim. Recenzje wspominają o „poprawności politycznej”. Nie trzeba być detektywem żeby wywnioskować, że gracze odnoszą się do inwazji Rosji na Ukrainę.

Cyberpunk 2077 - recenzje Steam
Recenzje Cyberpunka 2077 na Steam

Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że część negatywnych ocen pochodzi od zwykłych graczy, którzy w żaden sposób nie odnoszą się do obecnej sytuacji na świecie. Niemniej widać na pierwszy rzut oka, że znaczna większość z nich to efekt sprzeciwu graczy z Rosji, Białorusi i Chin.

Swoje gry z Rosji i Białorusi wycofało też Bloober Team oraz kilka mniejszych studiów. Niewykluczone, że do tego grona dołączą wkrótce kolejne zespoły.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie