Dziś premiera Gran Turismo 7 wszędzie na świecie, tylko nie w Rosji

Gran Turismo 7 - Porshe 917 Living Legend jedzie przez tor wyścigowy
PS4 PS5

Wygląda na to, że Sony wzięło sobie do serca słowa wicepremiera Ukrainy w sprawie wsparcia jego kraju poprzez zaprzestawanie współpracy z Rosją. Gracze stamtąd nie zagrają w najbliższym czasie w Gran Turismo 7, które dziś ma swoją światową premierę.

Jeszcze wczoraj w rosyjskim PS Store widniała informacja na temat dzisiejszej daty premiery GT7. Jak się jednak okazuje, Rosjanie nie zagrają w ten tytuł w najbliższym czasie. Obecnie w sklepie PlayStation mogą ujrzeć informację, według której wymieniony region czeka na potwierdzenie daty premiery.

Gran Turismo 7 - premiera w Rosji opóźniona

Sony i PlayStation na ten moment nie odniosło się bezpośrednio do sprawy, jednakże ciężko nie brać pod uwagę tego, że powodem wycofania tego tytułu ze sprzedaży w Rosji jest napaść na niepodległą Ukrainę. Bardzo możliwe, że na Gran Turismo 7 się nie skończy i także inne ważne tytuły nie zadebiutują w najbliższym czasie w kraju, którego władza terroryzuje naszych sąsiadów.

Przypominam, że dwójka polskich gigantów branży growej, CD Projekt RED oraz Bloober Team, odmówiła sprzedaży swoich gier w Rosji. Nie trzeba było długo, by Rosjanie masowo zaczęli wypisywać pod Wiedźminem 3 i Cyberpunkiem 2077 ogrom negatywnych recenzji. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie