Gra o Tron ma dostać spin-off, o który fani proszą od dawna. To „powrót do korzeni”

Gra o Tron ma dostać pożądany spin-off | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Serial Gra o Tron rozrasta się o kolejne produkcje. Jedną z jeszcze niezapowiedzianych ma być ekranizacja podboju sześciu królestw przez Aegona Targaryena.

Ostatnio George R. R. Martin zasadniczo potwierdził, że powstają kolejne spin-offy Gry o Tron. Jeden z najlepszych seriali w historii (ale zapomnijmy o ostatnim sezonie) rozszerza się o kolejne historie i wątki. Już wydane Ród Smoka stał się niemal równie dobrą produkcją, a niebawem premiera 2. sezonu. Do tego wszystkiego dochodzi powstający serial skupiający się na Johnie Snow. No i są jeszcze najnowsze doniesienia The Hollywood Reporter.

Gra o Tron z wielce pożądanym spin-offem?

Źródła redakcji miały potwierdzić nadchodzącą ekranizację jednego z najbardziej kluczowych wydarzeń w historii uniwersum Gry o Tron. Wielki podbój sześciu królestw (bo siódme, Dorne, jako jedyne stawiło opór) przez Aegona Targaryena ma ponoć doczekać się serialowej wersji. Historia ma gigantyczny potencjał. Mówimy o niespokojnych czasach krwawych bitew, gdy Aegon z pomocą swojej armii i smoków podbił prawie całe Westeros.

Projekt ma powstawać we współpracy ze scenarzystą Mattsonem Tomlinem, który pomagał przy powołaniu do życia The Batman od Matta Reevesa. Napisał także kinową adaptację komiksu Keanu Reevesa BRZRKR i animowaną serię Terminator dla Netfliksa, nad którą obecnie pracuje. Sama historia nowego spin-offa skupi się na wydarzeniach, które miały miejsce przed Rodem Smoka i, wedle źródeł, ma stanowić „powrót do korzeni”.

Nie wiemy niestety, co to może oznaczać. Pierwsze sezony oryginalnej produkcji miały wiele wątków, skupiały się na różnych wydarzeniach i w zasadzie przedstawiały wydarzenia mające miejsce w całym Westeros. Być może chodzi tu właśnie o zaakcentowanie „epickiej” historii, jaką dostaliśmy od HBO przy okazji samej Gry o Tron. Jeżeli tak, to fani mają na co czekać.

HBO odmówiło komentarza w tej sprawie. Pozostaje więc czekać na oficjalną zapowiedź, o ile taka w ogóle kiedyś się wydarzy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie