Trzy kolejne spin-offy Gry o Tron w produkcji. George R.R. Martin potwierdza

Gra o Tron doczeka się kolejnych trzech seriali. Oficjalne potwierdzenie
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale Uniwersum

Gra o Tron dostać ma kolejne spin-offy, aczkolwiek w nieco innej formie, niż wcześniej mogło się wydawać. Potwierdza to sam George R.R. Martin.

Od samego początku zaznaczę, że w produkcji ponoć znajduje się sporo nowości ze świata GoT. Jedną z nich jest oczywiście kolejny sezon Rodu Smoka, którego zwiastun niedawno dostaliśmy. Jednocześnie sporo mówi się o spin-offie z Jonem Snowem w roli głównej, a także paru pobocznych projektach. Ponoć ostatecznie realizacji doczekać ma się również Błędny Rycerz, ale oprócz oficjalnego potwierdzenia HBO, nie dostaliśmy nic więcej.

Gra o Tron z poszerzonym uniwersum

Teraz George R.R. Martin, który nadal nie może skończyć książkowego cyklu, postanowił zapowiedzieć na blogu kolejne produkcje. Za jednym wpisem potwierdził aż 3 nowe seriale stanowiące spin-offy ze świata Pieśni Lodu i Ognia. Wszystkie mają być jednocześnie serialami (lub też filmami, bo nigdy nie wiadomo, jak to się skończy) animowanymi.

Martin potwierdził, że HBO pracuje nad serialem poświęconym Opowieściom z Siedmiu Królestw, których trzon stanowią przygody Dunka, wraz z jego wiernym towarzyszem, Jajem. Ma to być prequel głównego serialu, zabierający widzów wiele lat wstecz, gdzie będą mogli poznać zupełnie nowe oblicze krain znanych z uniwersum Gry o Tron.

Kolejną produkcją będzie serial Nine Voyages, o którym plotki w sieci pojawiały się regularnie od kilku lat. Wcześniej powstawać miał jako aktorski serial, ale jego akcja w znacznej części osadzona została na morzu. Zdecydowano więc, że budżet może okazać się zbyt wysoki, więc taniej będzie zaprzęgnąć do pracy animatorów. Dlatego też projekt zaczynający jako aktorska produkcja, ma stać się animacją.

Trzeci serial podobno powstaje i to tyle, ile o nim wiemy. Martin nie zdradził więcej szczegółów, prócz tego, że mieliśmy doczekać się także czwartej produkcji, którą „zawieszono”. Sam przyznaje, że nie lubi słowa „anulowano”, bo w Hollywood nigdy nic nie wiadomo. Tak samo przypominam, że wszystkie te wieści, choć pochodzące od samego pisarza, mogą nie do końca oddawać stanu faktycznego. Nigdy nie jest pewne, iż seriale te faktycznie powstaną.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie