Twórcy Gry o Tron przerywają milczenie. Mówią o tragicznie przyjętym finale serialu

Gra o Tron - twórcy komentują finał serialu | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale Uniwersum

Gra o Tron zakończyła się bodaj najbardziej kontrowersyjnym sezonem w historii seriali. Twórcy w końcu przerywają milczenie i komentują sytuację.

Czy Gra o Tron to najlepszy serial w historii? Wielu widzów uważa, że tak. I nie ma im się co dziwić, bo to nie tylko epicka saga o królestwach i dążeniu do naprawy kraju, ale także flagowy przykład dobrze zrobionego fantasy oraz początek ekspansji marki. Spin-off w postaci Rodu Smoka okazał się co najmniej bardzo udany, a na horyzoncie majaczą kolejne seriale w tym uniwersum. Wszystko to mimo naprawdę kiepsko przyjętego finału serialu.

Gra o Tron skończyła się tak źle, że twórcy aż zamilkli

Końcówka Gry o Tron wywróciła wiele rzeczy do góry nogami, ale niekoniecznie na lepsze. Fani szybko wyrobili sobie opinie i aktualnie na zakończenie hitowej produkcji patrzy się jako na jeden z największych przykładów upadku udanego serialu. Niemniej twórcy – David Benioff i D.B. Weiss – postanowili w pewien sposób nabrać wody w usta i nie bronić się przed atakami hejterów. W rozmowie z The Hollywood Reporter wyjaśniają, skąd to milczenie.

Zawsze oczekujesz, że wszyscy pokochają wszystko, co robisz i byłoby wspaniale, gdyby 100 procent ludzi to pokochało, ale tak się nie stało […] Ostatni raz googlowałem siebie w 2013 roku, a poziom stresu w naszym życiu spadł o 50%. Komentarze są jak narkotyk, sprawiają, że czujesz się dziwnie, zgrzytasz zębami i cały czas jesteś na krawędzi. Więc kiedy przestałem szukać, moje życie zmieniło się z dnia na dzień.

– wyjaśnia David Benioff

Obydwu showrunnerów zgadza się co do tego, że ich praca wywołuje często skrajne opinie. Dlatego też postanowili przestać interesować się opiniami w sieci, bo niemal dosłownie niszczyło to ich życia. Co ciekawe, spotykanie fanów w rzeczywistości należało raczej do tych przyjemnych przeżyć. Weiss uważa, że to wina internetu, który „popycha sprawy w bardziej agresywnym kierunku”.

Twórcy Gry o Tron obecnie pracują nad nowym serialem oryginalnym Netfliksa. Niedawny zwiastun zapowiada niezwykle solidną pozycję.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie