Najbardziej oczekiwany spin-off Gry o Tron skasowany

Gra o Tron jednak bez spin-offu z Jonem Snowem | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Wygląda na to, że fani Gry o Tron nie doczekają się serialowego spin-offu przygód Jona Snowa. HBO Max zrezygnowało z projektu, a aktor zdradza powody.

Jon Snow to jedna z najbardziej uwielbianych postaci z serialowej Gry o Tron i nic dziwnego. Kit Harington mistrzowsko sportretował nieustępliwą, ale bardzo ludzką postać. Dlatego też fani od dawna czekali na nowe wieści w sprawie spin-offu z tą postacią w roli głównej. No to się doczekali…

Gra o Tron bez spin-offu z Jonem Snowem

Jak donosi ScreenRant, HBO Max skasowało spin-off. Nie będzie to przesadą, jeśli stwierdzę, iż to jeden z najbardziej oczekiwanych seriali osadzonych w realiach Siedmiu Królestw. Tym bardziej taka decyzja może zaskakiwać. W końcu wystarczyłoby tak naprawdę niejako powtórzyć najlepsze motywy ze Snowem znane z głównej serii i przeszczepić je na jego dalsze losy. Tak się niestety nie stanie.

Tak naprawdę nigdy o tym nie mówiłem, ponieważ było to w fazie rozwoju. Nie chciałem, by wyciekła informacja, że trwają nad nią prace i nie chciałem, by doszło do sytuacji, w której ludzie zaczęliby teoretyzować, ekscytując się tym lub nienawidząc tego pomysłu, podczas gdy może się to nigdy nie wydarzyć. Ponieważ w fazie rozwoju patrzysz pod każdym kątem i sprawdzasz, czy jest to tego warte. A obecnie nie jest. Obecnie nie ma go w planach, ponieważ nie mogliśmy znaleźć odpowiedniej historii, którą wszyscy bylibyśmy wystarczająco podekscytowani. Postanowiliśmy więc na razie odłożyć narzędzia. Być może w przyszłości do niej wrócimy, ale na razie nie. Jest mocno odłożona na półkę.

– powiedział Kit Harington

Jak przyznaje więc aktor, scenarzyści nie znaleźli odpowiedniego fabularnego pomysłu na serial. Bez jednolitej i konkretnej koncepcji mogłoby się nie udać, a całość mogłaby wręcz sprawiać wrażenie “posklejanej na szybko”, tak, jak ostatni sezon głównego serialu. Tym samym HBO nie rozwija spin-offa teraz, ale może kiedyś…

Wiemy za to, że już niebawem zadebiutuje drugi sezon Rodu Smoka. Z kolei aktorski serial stanowiący adaptację “Opowieści z Siedmiu Królestw” również nadal powstaje. Do tego szereg animowanych produkcji ze świata Gry o Tron. Istnieje również szansa na jeszcze więcej produkcji z tego uniwersum.

Źródło: ScreenRant

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie