Nowe Google Doodle. Tym razem z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Google Doodle - Dzień Edukacji NArodowej
Newsy

Dziś, czyli 14 października, pojawiło się nowe Google Doodle. Tym razem ciekawostka od Google pozwala świętować Dzień Edukacji Narodowej znany też jako Dzień Nauczyciela.

Doodle wita internautów grafiką prezentującą zwierzątka inspirowane rysunkami dzieci. Po kliknięciu w obrazek zostaniemy przeniesieni na stronę z najważniejszymi informacjami i artykułami na temat Dnia Edukacji Narodowej. Tym razem nie przygotowano żadnej innej ciekawostki w ramach święta.

Dzień Edukacji Narodowej ustanowiono 27 kwietnia 1972 roku. Jego celem jest upamiętnienie powstania Komisji Edukacji Narodowej, która powstała dzięki królowi Stanisławowi II Augustowi.

Święto to znamy też jako Dzień Nauczyciela i to właśnie jako takowy jest najczęściej określane. W szkołach jest to okazja do złożenia życzeń pedagogom i – w niektórych placówkach – organizacji specjalnych aktywności dla uczniów. Tego dnia wręcza się także nauczycielom medale Komisji Edukacji Narodowej oraz brązowe, srebrne i złote Krzyże Zasługi.

Jeśli ominęło Was ostatnie Google Doodle, artykuł na jego temat znajdziecie w tym miejscu. Ciekawostka świętowała 181. urodziny słynnej polskiej aktorki teatralnej, Heleny Modrzejewskiej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie