Google Doodle - Lotfi A. Zadeh

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowe Google Doodle wspomina Lotfiego A. Zadeha

Google Doodle pozwala nam świętować i wspominać różne wydarzenia. Niedawno otrzymaliśmy Doodle nawiązujące do polskiej aktorki, Heleny Modrzejewskiej, a teraz udostępniono grafikę wspominającą znanego amerykańskiego automatyka.

Doodle przedstawia Lotfiego A. Zadeha na stylizowanym obrazku. Tradycyjnie w grafikę wpleciono logo Google i całość prezentuje się bardzo sympatycznie.

Po kliknięciu w obrazek zostaniemy przekierowani do sekcji Google z artykułami dotyczącymi Zadeha. Znajdziemy tam fakty na jego temat, ciekawostki oraz najważniejsze nowinki dotyczącego tej osoby.

Lotfi A. Zadeh urodził się w 1921 roku i zmarł kilka lat temu, we wrześniu 2017 roku. Był amerykańskim automatykiem pochodzenia azerskiego, który ma na swoim koncie sporo nagród naukowych, w tym trzy medale Institute of Electrical and Electronics Engineers. W swojej karierze zdobył wiele doktoratów honoris causa, w od gliwickiej Politechniki Śląskiej. Stworzył między innymi zbiory rozmyte oraz logikę rozmytą, a w kręgu jego zainteresowań była sztuczna inteligencja, lingwistyka oraz sieci neuronowe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%