Nowe Google Doodle wspomina Lotfiego A. Zadeha

Google Doodle - Lotfi A. Zadeh
Newsy

Google Doodle pozwala nam świętować i wspominać różne wydarzenia. Niedawno otrzymaliśmy Doodle nawiązujące do polskiej aktorki, Heleny Modrzejewskiej, a teraz udostępniono grafikę wspominającą znanego amerykańskiego automatyka.

Doodle przedstawia Lotfiego A. Zadeha na stylizowanym obrazku. Tradycyjnie w grafikę wpleciono logo Google i całość prezentuje się bardzo sympatycznie.

Po kliknięciu w obrazek zostaniemy przekierowani do sekcji Google z artykułami dotyczącymi Zadeha. Znajdziemy tam fakty na jego temat, ciekawostki oraz najważniejsze nowinki dotyczącego tej osoby.

Lotfi A. Zadeh urodził się w 1921 roku i zmarł kilka lat temu, we wrześniu 2017 roku. Był amerykańskim automatykiem pochodzenia azerskiego, który ma na swoim koncie sporo nagród naukowych, w tym trzy medale Institute of Electrical and Electronics Engineers. W swojej karierze zdobył wiele doktoratów honoris causa, w od gliwickiej Politechniki Śląskiej. Stworzył między innymi zbiory rozmyte oraz logikę rozmytą, a w kręgu jego zainteresowań była sztuczna inteligencja, lingwistyka oraz sieci neuronowe.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie