Gears of War jak Halo. Seria może otrzymać remaster w stylu Master Chief Collection

Gears of War 3
Newsy XOne

Seria Gears of War może otrzymać nową wersję w stylu Master Chief Collection, czyli zremasterowanych gier Halo.

Tak przynajmniej głosi plotka wspomniana niedawno przez Nicka Bakera prowadzącego podcast XboxEra:

„Pamiętacie plotkę sprzed jakiegoś czasu, gdy powiedziałem, że kolejna seria Microsoftu zostanie potraktowana w stylu Master Chief Collection? Wierzę, że to nadejdzie w tym roku.”

Choć początkowo Baker nie zdradził, o jaką serię chodzi, ostatecznie wyszło na jaw, że mowa o Gears of War. Poświęcona temu część podcastu nosi zresztą podtytuł „Oh, Gears Collection?”. Baker twierdzi, że ogłoszenie remasteru popularnej franczyzy pojawi się na jednej z imprez zastępujących tegoroczne E3. Microsoft swój pokaz planuje na 12 czerwca, zatem zapewne to właśnie wtedy dowiemy się, ile prawdy zawiera niniejsza plotka.

Cała seria doczekała się jak na razie tylko jednego odświeżonego tytułu. W 2015 roku światło dzienne ujrzała Gears of War: Ultimate Edition, czyli w istocie remaster pierwszej części. Dzięki nowej wersji gracze PC mogli wreszcie zapoznać się z początkiem całej historii. Niestety w przypadku kontynuacji nadal nie jest to możliwe – druga i trzecia odsłona nie otrzymały wersji na Windowsa. Remaster całej kolekcji mógłby więc naprawić tę sytuację.

Warto wspomnieć jeszcze o zeszłorocznym wycieku informacji z serwerów firmy Nvidia. Na ujawnionej wówczas liście gier znalazło się Gears 6, twórcy nie potwierdzili jednak, że w istocie pracują nad kontynuacją serii. Być może pod tym roboczym tytułem kryje się właśnie remaster całości. Obecnie możemy więc jedynie trzymać kciuki, aby oficjalna informacja o tym nadeszła już wkrótce.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie