Nowe Gears of War od Polaków? Polskie studio ma rozwijać zaskakujący projekt

Nowe Gears of War od Polaków | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series

Gears of War ma doczekać się swoistego spin-offu w postaci multiplayerowego projektu PvP. Odpowiadać za niego ma polskie People Can Fly.

Gears of War to bez wątpienia jedna z najważniejszych marek w dorobku Microsoftu. Kolejna pełnoprawna odsłona serii powstaje w Coalition, ale wychodzi na to, że to nie wszystko!

Gears of War znów od People Can Fly

People Can Fly to warszawskie studio Adriana Chmielarza, które niegdyś znane było jako Epic Games Poland. Deweloperzy sporo pomagali w ulepszeniu u przenoszeniu najnowszych gier opierających się na technologii od Epica. Jednym z takich projektów było m.in. Gears of War. Po latach twórcy wrócili do serii, wydając ekskluzywne na platformę Xbox Gears of War: Judgment. Oczywiście słyną również z innycy pozycji – Painkiller, Bullestorm czy Outriders.

Teraz jednak znów mogą powracać do uwielbianego science-fiction od Microsoftu. W sieci pojawiły się nowe ogłoszenia o pracę, które klasycznie już wiele mówią na temat tego, nad czym studio pracuje. Ich nowa pozycja to Project Maverick, ale tę roboczą nazwę znamy już jakiś czas. W ofercie widnieje jednak dopisek, iż gra powstaje we współpracy z Microsoftem i to na Unreal Engine 5.

Project Maverick to shooter PvP, czyli strzelanka opierająca się przede wszystkim na potyczkach multiplayer między graczami. Współpraca z Microsoftem rodzi podejrzenia o potencjalne oparcie tytuły na którejś z franczyz giganta gamingowego. Jak wiadomo, People Can Fly nie jest obce uniwersum Gears of War, a dzięki Outriders zdobyli tak potrzebne doświadczenie w projektowaniu gier wieloosobowych. Być może więc chodzi o spin-off GoW z myślą o segmencie multiplayer?

Oczywiście nie jest to niczym pewnym, bo wśród wymagań dotyczących potencjalnego kandydata znajdziemy dość sporo rzeczy kojarzonych ogólnie z grami PCF, a nie konkretnie z serią GoW (doświadczenie w projektowaniu lokacji shooterów, związane z grami PvP czy ogólną znajomość “strzelanek”). Mimo wszystko projekt zapowiada się naprawdę ciekawie i nie możemy się doczekać, aż poznamy, czymże on tak naprawdę jest.

Źródło: https://twistedvoxel.com/people-can-fly-working-on-pvp-gears-of-war/

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie