Frostpunk z Ostatnią Jesienią. Fabularny dodatek do gry

11 bit studios z dumą przedstawia największe do tej pory rozszerzenie w świecie Frostpunka. Ostatnia Jesień to fabularny prequel do scenariusza bazowej gry, który zmieni postrzeganie zmrożonego świata tak dobrze znanego fanom.

Dodatek ukaże się na PC w dystrybucji cyfrowej na Steam, GOG i Humble Bundle 21 stycznia. Ostatnia Jesień jest również dostępna w wersji pudełkowej, wydanej przez firmę Cenega jako część wydań Frostpunk Season Pass i Frostpunk: Edycja Gry Roku w polskiej wersji językowej.

Ostatnia Jesień to punkt zwrotny w uniwersum Frostpunka, rzucający światło na wydarzenia rozgrywające się przed atakiem zimy. Wyobraź sobie świat Frostpunka zanim został on zmrożony na śmierć – świat pełen energii i życia. Zobacz ostatnią próbę, którą podejmuje cywilizacja, by nie przegrać walki z naturą i pokieruj budową generatora mającego ocalić twoich ludzi. Doświadcz nierównej walki z postępującym mrozem stopniowo prowadzącym Imperium Brytyjskie na skraj upadku. Ostatnia Jesień to nowe budynki, nowe technologie i nowe Księgi Praw, pozwalające na kształtowanie społeczeństwa w grze w dotychczas nieznany sposób.

Frostpunk

Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, że możemy podzielić się ze społecznością naszym najnowszym dziełem. Ostatnia Jesień debiutuje miesiąc później niż planowaliśmy, ale bardzo wierzymy, że warto czekać na jej nadejście, bo to jedna z najbardziej niesamowitych rzeczy jakie zrobiliśmy do Frostpunka. A historia nie kończy się tutaj. W 2020 roku ukaże się również trzecie rozszerzenie i generalnie będzie to ważny rok dla marki Frostpunk – mówi Jakub Stokalski, Lead Designer gry.

Ostatnia Jesień to cześć Frostpunk Season Pass, które zostało wydane na PC w sierpniu. Przepustka daje dostęp do trzech dodatków: Szczeliny (już dostępny), Ostatnia Jesień (do pobrania od 21 stycznia 2020) oraz tajemniczy Projekt TVADGYCGJR (do pobrania w 2020 roku) oraz dodatków: ścieżki dźwiękowej z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej) i cyfrowego artbooka. Na polskim rynku Przepustka Sezonowa dostępna jest w pudełkowym wydaniu dystrybuowanym przez firmę Cenega.

Przepustka Sezonowa jest również częścią wydania Frostpunk: Edycja Gry Roku, która zawiera:

  • Podstawową wersję gry Frostpunk (na płycie DVD)
  • Season Pass zawierający 3 dodatki
  • New London – The Art of Frostpunk – 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie ze złoceniami
  • Ścieżkę dźwiękową z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej)

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: