Ogromny sukces polskiej gry. Frostpunk sprzedawał się co 2 sekundy

Frostpunk sprzedaje się jak świeże bułeczki. Mega sukces
Newsy PC

Kto by pomyślał, że gra sprzed lat może nagle osiągnąć gigantyczną sprzedaż? Taka sytuacja miała miejsce w przypadku polskiej gry Frostpunk. Twórcy przecenili ją z okazji Letniej Wyprzedaży na Steam, a efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Tytuł wręcz co kilka sekund znajdował nowego nabywcę. Gracze głodni są budowania antyutopijnych miast w mroźnych warunkach…

Frostpunk zanotował ogromny wzrost sprzedaży

Rzadko kiedy się zdarza, aby 6-letnia gra nagle zaczęła się tak dobrze sprzedawać, jak miało to miejsce w przypadku polskiej strategii Frostpunk. Twórcy postanowili pochwalić się statystykami, które udało im się osiągnąć w trakcie trwania Letniej Wyprzedaży na Steam. Z uwagi na atrakcyjną cenę, gracze masowo rzucili się na ten tytuł. Sprzedaż przekroczyła 400 000 egzemplarzy. Oznacza to, że od początku wyprzedaży produkcja była kupowana przez kogoś średnio co dwie sekundy.

Zobacz: Odbierz nowe gry z Epic Games Store już dziś!

Świetny wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę wiek produkcji. Gra oryginalnie została wydana na pecety jeszcze w 2018 roku. Później, bo w 2019 roku nastąpił jej konsolowy debiut na PS4 i Xbox One.

Teraz wszyscy czekamy na Frostpunk 2, którego premiera została ostatnio przesunięta. Produkcja miała zadebiutować jeszcze w lipcu, jednak termin ten nie zostanie dotrzymany. Nowa data premiery to 20 września tego roku.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie