Zakrwawiony mężczyzna leży na śniegu wśród rozlanego oleju - możliwa kontynuacja Frostpunk

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co weekend student game designu.

0 komentarzy

Twórcy Frostpunka zapowiedzieli nową grę. Krew, śnieg i… beczka oleju?

Niespodziewanie na oficjalnym kanale 11 bit studios w serwisie YouTube pojawił się teaser nowej gry. Treść materiału wideo wskazuje, że mogłaby to być produkcja osadzona w tym samym świecie, który mogliśmy zobaczyć we Frostpunk.

Takie niespodzianki lubi zdecydowanie większość graczy. Od zeszłego czwartku za darmo możemy do godziny 17:00 odebrać w Epic Games Store jeden z największych hitów polskiego studia. Jak się okazuje, jej twórcy pracują nad kolejną produkcją. Szczerze mówiąc, jestem w stanie uwierzyć, że poniższe wideo wygląda jak z uniwersum Frostpunka. Zastanawia mnie, czy nowe dzieło naszych rodaków będzie miało tytuł Snow Blood Oil. To właśnie taki hasztag możemy odnaleźć w opisie filmu. Gameplay powinniśmy zobaczyć już 12 sierpnia 2021 roku.

Nie spodziewałbym się jednak, że powyższy materiał prezentuje nam bezpośrednio kontynuację wspomnianej gry. Co ciekawe, wiemy już, na jakim silniku powstaje ten projekt. Dzisiaj 11 bit studios zamieściło tweeta o przejściu wszystkich swoich obecnych gier na Unreal Engine. Spodziewam się, że możemy tutaj mówić o najnowszej, eksperymentalnej wersji „piątki”.

Warto nadmienić, że powyższe nagranie zawiera ujęcia bezpośrednio nagrane na silniku gry. Unreal Engine 5 robi ogromne wrażenie, między innymi dzięki nowej technologii Lumen. W skrócie jest to imponujący system oświetlenia, który może konkurować z Ray Tracingiem. Co jeszcze lepsze, nie potrzebujemy do tego karty graficznej z obsługą RT.

Jak myślicie? Mamy do czynienia z kontynuacją mroźnego punka? Podzielcie się w komentarzach swoimi przemyśleniami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się