Twórcy Frostpunka zapowiedzieli nową grę. Krew, śnieg i… beczka oleju?

Zakrwawiony mężczyzna leży na śniegu wśród rozlanego oleju - możliwa kontynuacja Frostpunk
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Niespodziewanie na oficjalnym kanale 11 bit studios w serwisie YouTube pojawił się teaser nowej gry. Treść materiału wideo wskazuje, że mogłaby to być produkcja osadzona w tym samym świecie, który mogliśmy zobaczyć we Frostpunk.

Takie niespodzianki lubi zdecydowanie większość graczy. Od zeszłego czwartku za darmo możemy do godziny 17:00 odebrać w Epic Games Store jeden z największych hitów polskiego studia. Jak się okazuje, jej twórcy pracują nad kolejną produkcją. Szczerze mówiąc, jestem w stanie uwierzyć, że poniższe wideo wygląda jak z uniwersum Frostpunka. Zastanawia mnie, czy nowe dzieło naszych rodaków będzie miało tytuł Snow Blood Oil. To właśnie taki hasztag możemy odnaleźć w opisie filmu. Gameplay powinniśmy zobaczyć już 12 sierpnia 2021 roku.

Nie spodziewałbym się jednak, że powyższy materiał prezentuje nam bezpośrednio kontynuację wspomnianej gry. Co ciekawe, wiemy już, na jakim silniku powstaje ten projekt. Dzisiaj 11 bit studios zamieściło tweeta o przejściu wszystkich swoich obecnych gier na Unreal Engine. Spodziewam się, że możemy tutaj mówić o najnowszej, eksperymentalnej wersji „piątki”.

Warto nadmienić, że powyższe nagranie zawiera ujęcia bezpośrednio nagrane na silniku gry. Unreal Engine 5 robi ogromne wrażenie, między innymi dzięki nowej technologii Lumen. W skrócie jest to imponujący system oświetlenia, który może konkurować z Ray Tracingiem. Co jeszcze lepsze, nie potrzebujemy do tego karty graficznej z obsługą RT.

Jak myślicie? Mamy do czynienia z kontynuacją mroźnego punka? Podzielcie się w komentarzach swoimi przemyśleniami.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie