Frostpunk: Ostatnia Jesień – dzisiaj premiera, oto ostateczny zwiastun

Frostpunk: Ostatnia Jesień – dzisiaj premiera, oto ostateczny zwiastun
Filmiki z gier Newsy PC

11 bit jest niezmiernie dumne prezentując The Last Autumn. Najbardziej złożone i największe rozszerzenie do gry Frostpunk debiutuje dziś na komputerach PC i dostępne jest w dystrybucji cyfrowej, na Steam i GOG, oraz pudełkowej – przygotowanej przez firmę Cenega jako część wydań Frostpunk Season Pass i Frostpunk: Edycja Gry Roku w polskiej wersji językowej. 

Ostatnia Jesień stanowi prequel i rozgrywa się przed punktem zwrotnym dla uniwersum Frostpunka nadejściem niekończącej się, niespotykanie srogiej zimy. Poznaj wydarzenia sprzed lodowego kataklizmu i pokieruj budową ikonicznego generatora. Warunki pracy na budowie będą nadzwyczaj trudne i nie każdy pracownik będzie zadowolony z zastanej daleko od domu sytuacji. Niektórym z twoich ludzi – chociaż wcale nie muszą tego wiedzieć – przyjdzie zapłacić za próbę podarowania ludzkości jej ostatniej nadziei najwyższą cenę. Ale to w twoich rękach leży ostateczna decyzja i to ty musisz zdecydować, jak wiele można poświęcić dla wyższego dobra.

Wszyscy kojarzą Frostpunka ze śniegiem i zimą, więc naszym celem była zmiana tonu gry i podarowanie naszym graczom czegoś nowego. Było to dla nas wyzwaniem, ale w wyniku tego powstał najbardziej złożony i pełen niuansów scenariusz w całym uniwersum Frostpunka – mówi Kuba Stokalski, Lead Designer gry i dodatku Ostatnia Jasień.

Frostpunk: Ostatnia Jesień to:

 • Fabularny prequel osadzony w nowym, jeszcze nie pokrytym przez śnieg środowisku. Gracze podejmą próbą skonstruowania generatora i przygotowania społeczeństwa na nadchodzącą zimę
 • Nowy wariant trybu Nieskończoności – Budowniczowie – który redefiniuje wyzwanie stojące przed graczami i pozwala na testowanie nowych rozwiązań
 • Dwie nowe Księgi Praw, dzięki którym pokierujesz społeczeństwo ku nieznanym dotąd ścieżkom
 • Nowe zdarzenie i zagrożenia, z którymi musisz radzić sobie jako zarządca budowy, takie jak toksyczne, podziemne gazy oraz strajki pracowników
 • Inspiruj społeczeństwo w kreatywny sposób, zakładając związki zawodowe, lub wprost nim manipuluj
 • Nowe drzewko technologii, nowe wynalazki do odkrycia i zasoby do pozyskania
 • 25 nowych budynków m.in. doki dla statków z zasobami, stacja telegraficzna, budynek unii
 • Nowa klasa społeczna – więźniowie, stanowiący tanią i posłuszną siłę roboczą
 • Oraz szereg nowych mechanik i ulepszeń rozgrywki

Ostatnia Jesień to cześć Frostpunk Season Pass, które zostało wydane na PC w sierpniu. Przepustka daje dostęp do trzech dodatków: Szczeliny (już dostępny), Ostatnia Jesień (do pobrania od 21 stycznia 2020) oraz tajemniczy Projekt TVADGYCGJR (do pobrania w 2020 roku) oraz dodatków: ścieżki dźwiękowej z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej) i cyfrowego artbooka. Na polskim rynku Przepustka Sezonowa dostępna jest w pudełkowym wydaniu dystrybuowanym przez firmę Cenega.

Przepustka Sezonowa jest również częścią wydania Frostpunk: Edycja Gry Roku, która zawiera:

 • Podstawową wersję gry Frostpunk (na płycie DVD)
 • Season Pass zawierający 3 dodatki
 • New London – The Art of Frostpunk – 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie ze złoceniami
 • Ścieżkę dźwiękową z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej)

Jako wisienkę na torcie 11 bit studios przygotowało niespodziankę dla utalentowanych muzycznie fanów Frostpunka. Do pobrania w tym miejscu są zapisy nutowe dwóch utworów ze ścieżki dźwiękowej gry: ‘Main Theme’ oraz ‘The City Must Survive’.

Źródło: informacja prasowa

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie