Frostpunk na Xbox One i PS4. Jest data premiery

Frostpunk na Xbox One i PS4. Jest data premiery
Filmiki z gier Newsy PS4 XOne

Ciepło przyjęty przez krytyków Frostpunk – ostatni tytuł wyprodukowany przez 11 bit studios – dostępny będzie na Xbox One i PlayStation 4 od 11 października.

Frostpunk – stanowiący połączenie postapokaliptycznego city-buildera i symulatora władzy nad społeczeństwem, w którym gracz wciela się w zarządcę ostatniego miasta na Ziemi – zdobył szereg nagród i uznanie w oczach graczy na komputerach PC. Tej jesieni posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4 będą mogli poznać smak unikalnej rozgrywki, podjąć trudne moralnie decyzje i doświadczyć przejmującej historii.

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przenieść Frostpunka na konsole. Jednocześnie nie chcieliśmy, bo to był po prostu port. Zależało nam, by grający we Frostpunka na konsolach gracze czuli jakby było to produkt stworzony od podstaw z myślą o tych platformach. Dlatego praktycznie każdy element gry zaprojektowaliśmy od nowa tak, by jak najbardziej intuicyjnie działał z kontrolerami. Oprócz zmian w interfejsie użytkownika, w grze mamy ekspresowe menu z szybkim dostępem do najistotniejszych akcji, łatwe w użytku koła wyboru, ułatwiający precyzyjne budowanie widok z góry, powiększone ikony i wiele innych. Wierzymy, że Frostpunk będzie nowym benchmarkiem dla gatunku strategii na Xbox One i PlayStation 4 – mówi Senior Lead Designer gry, Jakub Stokalski.

Frostpunk: Console Edition będzie dostępny od 11-ego października w cyfrowej wersji na Xbox One i PlayStation 4. Pudełkowe wersje gry – zarówno na Xbox One i PlayStation 4, za które odpowiada Merge Games, zadebiutują 18-ego października.

Źródło: informacja prasowa

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie