Final Fantasy XV - bohaterowie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Final Fantasy w stylu Dark Souls. Informator potwierdza nowe wcielenie marki

Nowa gra spod szyldu Final Fantasy ma być wyjątkowo nietypowym tworem. Znany informator związany z serią opowiedział o nadchodzącym tytule.

Fani Finali zdecydowanie nie mogą narzekać na brak nowych gier. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne informacje o FF XVI i FFVII Remake 2, a w produkcji znajduje się kilka mniejszych tytułów osadzonych w którymś z Finalowych uniwersów.

Na tym jednak nie koniec. Ściśle powiązany z marką Final Fantasy informator, Navtra, potwierdził istnienie jeszcze jednego tytułu, którego zapowiedź mamy ujrzeć już niebawem.

Rzeczony Final to gra mocno inspirowana serią Dark Souls. Nie jest to jednak typowy souls-like, choć podobieństwa mają być widoczne. Nie wiadomo jednak, o jakie inspiracje konkretnie chodzi. Może to być podobnie wyważony poziom trudności, ale też design poziomów i/lub sposób przekazywania historii.

Navtra zaznacza też, że gra nie jest produkcją z budżetem rzędu FFXVI czy FFVII Remake. Informator porównał ten tytuł pod względem skali do NieR: Automata, które choć nie było w pełni wysokobudżetowym tytułem, nadal łapało się do miana dużej produkcji. Zaznaczył jednak, że rzeczone FF może być nieco większe.

Za grę ma odpowiadać studio Team Ninja, czyli twórcy serii Nioh i Ninja Gaiden. Dodatkowo gra ma trafić ekskluzywnie na konsolę PlayStation 5.

Navtra to wiarygodne źródło informacji. Odpowiada on między innymi za ujawnienie terminu prezentacji FF XVI i szczegółów Final Fantasy VII Remake Intergrade. O ile nadal są to plotki i warto zaczekać na potwierdzenie od Square Enix, powyższe informacje pochodzą z dobrego źródła.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się