Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Final Fantasy XVI – nowe informacje o świecie gry i postaciach

Square Enix opublikowało szereg nowych informacji o Final Fantasy XVI. Strona gry zdradza kim są główni bohaterowie i nakreśla świat Valisthea.

Zapowiedź FF XVI spadła na graczy jak grom z jasnego nieba. Nowa odsłona kultowej serii prezentuje się fantastycznie i wiele wskazuje na to, że zadebiutuje jeszcze w 2021 roku. Gra trafi tylko na PlayStation 5, choć niewykluczone, że po jakimś czasie ukaże się też na innych platformach.

Square Enix zaczyna powoli przygotowywać graczy do premiery swojego sztandarowego dzieła. W sieci pojawiła się strona zapowiadająca Final Fantasy XVI. Znajdziemy na niej sporo informacji o bohaterach i świecie produkcji.

Głównym bohaterem gry jest Clive Rosfield – syn arcyksięcia krainy Rosaria. Do Clive’a dołączy jego młodszy brat, Joshua i przybrana siostra, Jill Warrick.

Fabuła gry skupia się na motywie zemsty. Obiecująca kariera Clive’a zostaje nagle zahamowana przez nieokreśloną jeszcze tragedię spowodowaną przez Eikona – jedną z szalenie niebezpiecznych bestii przemierzających świat gry.

Valisthea

Akcja toczyć się będzie w krainie Valisthea, która jest podzielona na sześć mniejszych państewek. Gracze mogą liczyć na sporą różnorodność i bardzo bogatą historię. Świat FF XVI zdaje się być całkiem nieźle przemyślany, choć przekonamy się o tym dopiero po premierze gry.

Square Enix zapowiedziało, że kolejne, duże zapowiedzi w związku z produkcją przewidziane są na przyszły rok. Niemniej fani serii z pewnością będą zainteresowani tym, co już nam zaprezentowano.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się