Gra za darmo, dzisiaj premiera na Steam. Obowiązek dla fanów Final Fantasy

Final Fantasy - Tifa Lockhart, postać z gry
Newsy PC

Posiadacze komputerów PC mogą od dzisiaj pobierać za darmo nowy tytuł z uniwersum Final Fantasy. Gra właśnie zadebiutowała na Steam.

Jeśli kochasz Final Fantasy albo po prostu chciałbyś poznać serię, możesz pobierać za darmo Final Fantasy VII Ever Crisis (link poniżej). Tytuł zadebiutował miesiąc temu na urządzeniach mobilnych z systemami iOS oraz Android, a od 7 grudnia jest dostępny również na Steam. Produkcja zbiera już pozytywne opinie od pierwszych użytkowników komputerów i obecnie poleca ją 76% osób, które ją pobrały.

Gra za darmo ze świata Final Fantasy

Ever Crisis jest nietypową grą. To swego rodzaju spin-off/remake, który odtwarza wydarzenia znane z siódmej części FF. Lecz nie tylko, ponieważ weźmiemy udział w akcji nawiązującej również do innych powiązanych gier i filmów z serii. Przewijają się tutaj Before Crisis: FF VII, Crisis Core, Dirge of Cerberus czy Advent Children.

Choć mogło by się wydawać, że fabularnie powstanie tutaj jakich chaos, wcale tak nie jest. Kolejne epizody łączą się w spójną fabułę, która skupia się przede wszystkim na przeszłości Sephirotha.

Pod względem rozgrywki, FFVII Ever Crisis stanowi klasyczną grę jRPG. Jest zatem eksploracja terenu, sporo rozmów i turowa walka, która przypomina starsze części serii. Kiedy spotykamy przeciwnika, jesteśmy przenoszeni na osobną trójwymiarową planszę. Zobaczymy tutaj sporo efektownych ataków specjalnych i czarów. Swoją drogą, choć graficznie Ever Crisis nawiązuje stylem do oryginalnego FFVII, oprawa jest o wiele ładniejsza i nowocześniejsza. Zresztą, sami spójrzcie na trailer oraz fragment gry z wersji PC.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie