„Ikona futbolu” wyrzucona z FIFA 22. W tle spór prawny

FIFA 22 Diego Maradona
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Z wielu trybów FIFA 22 usunięto postać Diego Maradony. Wszystko z powodu decyzji sądu sprzed kilku miesięcy i problemów z prawami do wizerunku.

Cofnijmy się w czasie do początku listopada 2021 roku, kiedy to świat obiegła wieść na temat sporu sądowego między prawnikiem Matiasem Morlą i Stefano Ceci – menadżerem zawodnika. To właśnie ten drugi miał podpisaną umowę z EA Sports, na mocy której wizerunek Diego Maradony został udostępniony w grach z serii FIFA. Niestety, spór został rozstrzygnięty na korzyść Matiasa Morly, a sędzia zażądał natychmiastowego usunięcia wizerunku zawodnika z FIFA 22.

Cóż, „natychmiastowo” raczej nie usunięto Maradony z gry, ponieważ dopiero dzisiaj miało miejsce pozbycie się śladów po piłkarzu. Wchodząc do FIFA 22 można uświadczyć poniższy komunikat:

Ze względu na spór prawny z udziałem strony trzeciej, musimy zawiesić możliwość występowania Diego Maradony w pakietach FIFA Ultimate Team Packs, Ultimate Draft i drużynie Soccer Aid World XI.

Na ten moment ciężko przewidzieć, jakie są dalsze losy Maradony w FIFA 22 lub nawet kolejnych produkcjach z tego piłkarskiego cyklu. Warto jednak nadmienić, że w dalszej części wymienionego komunikatu widnieje fragment o chęci przywrócenia Diego do gry.

Podzielamy rozczarowanie naszych fanów i mamy nadzieję, że w pewnym momencie w przyszłości przywrócimy do gry jedną z największych ikon futbolu.

Taki scenariusz mógłby mieć miejsce, jeśli EA Sports dogada się z obecnym właścicielem praw do wizerunku Maradony. Być może już w tym momencie trwają rozmowy na ten temat z Matiasem Morlą – niestety, nic o tym oficjalnie nie wiadomo.

Fotografia: VGC

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie