FIFA 22 może pożegnać się z kolejnym piłkarzem. Tym razem poszło o Diego Maradonę

Diego Maradona FIFA 22 card - PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Diego Maradona może niebawem zostać usunięty z FIFA 22, a także kilku innych tytułów piłkarskich, jeśli EA Sports nie dogada się z właścicielem praw do wizerunku i innych znaków towarowych związanych z zawodnikiem.

Diego Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku i od tamtej pory trwał spór w kwestii praw do postaci nieżyjącego już piłkarza między prawnikiem Matiasem Morlą i Stefano Ceci – menadżerem zawodnika. Niestety, ten drugi nie dostarczył odpowiednich dokumentów, więc sąd orzekł, że prawa powędrują do tego pierwszego.

Problem w tym, że to właśnie ze Stefano Ceci z EA Sports ma podpisaną umowę, na mocy której wykorzystywany jest wizerunek Maradony w grach z serii FIFA, w tym w FIFA 22. Sędzia federalny Marceloa Gota nakazał EA Sports natychmiast zaprzestać korzystania z wizerunku piłkarza, ponieważ w obecnej sytuacji ich wcześniejsza umowa z menadżerem już nie obowiązuje.

Ciężko stwierdzić, co dokładnie się stanie w przypadku, gdy twórcy gry nie dojdą do porozumienia z Matiasem Morlą. Najpewniej wszystkie przedmioty, w tym karty z wizerunkiem piłkarza, zostaną rzeczywiście usunięte, a graczom otrzymają zwrócone punkty w wysokości wartości tych przedmiotów.

To nie pierwszy raz, gdy słyszy się o usunięciu piłkarza z najnowszej odsłony serii FIFA. Jeszcze niedawno informowałem na temat jednego z zawodników Manchesteru City. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie